Nadciąga #ARRMY czyli nowy projekt Kubika i Piratesports

#ARRMY Foto: Piratesports

Piratesports uruchamia projekt dla młodych graczy CS:GO, pragnących rozpocząć swoją profesjonalną karierę. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawował będzie Kuba "Kubik" Kubiak.

– #ARRMY ma na celu wspomóc osoby marzące o karierze profesjonalnego zawodnika. Piraci szukają najbardziej zaangażowanych graczy, którzy chcą w końcu znaleźć mocną drużynę i pod okiem szkoleniowców rozwijać swoje umiejętności. Na czele sztabu trenerskiego stanie Kuba “KubiK Kubiak -znany ze swojej ogromnej wiedzy taktycznej oraz łatwości w jej przekazywaniu, doświadczony w pracy z młodymi talentami. W trakcie swojej kariery pełnił funkcję trenera lub analityka w takich zespołach jak Vexed Gaming, Team AGG, Pride czy Virtus.pro. Pozostali trenerzy zostaną wkrótce ogłoszeni - czytamy w informacji prasowej Piratesports.

Projekt podzielony będzie na pięć etapów, z czego trzy internetowe i dwa lanowe. Podczas nich trenerzy będą sprawdzać praktyczne umiejętności w grze. Czym późniejszy etap, tym oceny będą surowsze, a same testy bardziej złożone i wykraczające poza badanie umiejętności samej gry.Najlepsza piątka zawodników #ARRMY zostanie wyłoniona po turnieju lanowym rozegranym w Szczecinie, w siedzibie piratesports, i podpisze profesjonalne kontrakty. Nie oznacza to jednak końca projektu. Gracze, którzy dotrą do najdalszych etapów, wciąż będą mogli rozwijać się w organizacji i stworzą zaplecze dla pierwszej drużyny.

“Bardzo się cieszę, że mogę rozwijać nowy projekt CS:GO razem z Piratami. Dzięki niemu zawodnicy będą mogli podnieść swoje umiejętności, a najlepsi z nich podpiszą profesjonalny kontrakt z piratesports. Jest to duża okazja dla młodych graczy, żeby się rozwinąć, zdobyć większe doświadczenie i poznać nowe osoby. Niezależnie do jakiego etapu dotrą, na pewno na tym zyskają”-powiedział Kuba “KubiK” Kubiak, koordynator projektu #ARRMY.

Dlaczego warto wziąć udział? Każdy z uczestników ma zagwarantowane kilkugodzinne testy. Po nich trenerzy zdecydują, kto przechodzi do kolejnego etapu, a kto odpada. Warto jednak wspomnieć, że zawodnicy, którzy nie dostali się dalej, otrzymają pełny zakres informacji, co powinni poprawić w swojej grze. Oprócz tego organizowane będą dla nich różne turnieje, w których będą mogli wziąć udział.

Kubiak w projekcie ma pełne wsparcie piratesports i dostęp do całego zaplecza, jakie organizacja posiada. O nadchodzących działaniach właściciel Piratów, Bartosz Polender, mówi: “Wszyscy zyskamy.Piraci, młodzi zawodnicy i scena CS:GO. Zakontraktowanie piątki zawodników nie jest zbyt trudne, ale stworzenie solidnych struktur już tak. Od początku naszego istnienia nie stawiamy na łatwe rozwiązania i również w tym przypadku musiało być tak samo. Uważam Kubę za najlepszego specjalistę w kraju, który mógłby się zająć takim projektem i jestem spokojny, że razem nam się uda”.

Zobacz komentarze