Do trzech razy sztuka? Przedostatnie podejście w kwalifikacjach do Minora

Major Foto: Materiały prasowe

Za nami dwie fazy otwartych kwalifikacji do Europejskiego Minora, niestety mimo wielu szans żadnej Polskiej ekipie nie udało się przez nie przebrnąć. Teraz przyszedł czas na trzecie podejście, czy będzie ono szczęśliwe dla którejkolwiek z drużyn?

Myśląc o szansach nie bez powodu powinniśmy przeanalizować wyniki z dwóch poprzednich etapów, według tego na faworyta jasno klaruje się ekipa x-kom AGO. Jastrzębie w pierwszym podejściu grały z f1ku, mimo tego awansowali aż do ćwierćfinału, gdzie przegrali z mocnym Sprout. Drugim razem udało się zakwalifikować już do półfinału, gdzie ponownie czekało Sprout, mecz był momentami bardzo bliski, ale ostatecznie to Dycha i koledzy zagwarantowali sobie miejsce w zamkniętych kwalifikacjach.

Kolejną ekipą na którą warto zwrócić uwagę jest AVEZ. Ośmiornice w ostatnich tygodniach grają bardzo dobrze, za każdym razem biorąc udział w zamkniętych kwalifikacjach dochodzą finalnych etapów, ostatnio zaliczyli udany epizod w turnieju FLASHPOINT. Przeszli przez otwarte kwalifikacje i trafili do zamkniętych. Wydaje się, że dziś również będą miały apetyt na więcej.

Nie można zapomnieć o Mistrzach Polski - Illuminar Gaming. Mimo fatalnej przygody z drugimi kwalifikacjami, gdzie odpadli na polski mix już w drugiej rundzie, Innocent i spółka wciąż są traktowani jako jeden z faworytów co nie powinno dziwić, potrafią zagrać na najwyższym poziomie. Jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli trójka może być dla nich szczęśliwą liczbą.

Warto wspomnieć też o Wiśle, Roobin Hodach, czy PACT. Wisła od dłuższego czasu próbuje swoich sił w różnych otwartych kwalifikacjach, jednak za każdym razem czegoś ostatecznie brakuje. Podczas Minorowych zmagań dwukrotnie ulegli na etapie RO 32 FATE, jeżeli w końcu się przełamią mogą namieszać tym razem. Robin Hoodzi za pierwszym razem zaliczyli fatalny występ, odpadli z anonimową drużyną, drugim razem było już lepiej doszli do ćwierćfinału, gdzie lepsza była Nordavind, zobaczymy jak będziemy tym razem. PACT podobnie jak Robin Hoodzi, za pierwszym razem szybko odpadli, ale w drugich kwalifikacjach udało się dojść aż do półfinału, może trójkabędzie dla nich jeszcze lepsza.

Oprócz wyżej wspomnianych ekip na serwerze jak za każdym razem z pewnością pojawi się wiele polskich drużyn. Start kwalifikacji o godzinie 18:00.

Zobacz komentarze