Mikstura o krok bliżej europejskiego Minora. Polacy awansują do zamkniętych kwalifikacji

byali Foto: Virtus.pro

Mikstura w wielkim stylu przebrnęła przez otwarte eliminacji do europejskiego Minora. Polska ekipa zapewniła sobie miejsce w zamkniętym etapie. Wśród jej przeciwników będą reprezentanci Team Kinguin oraz Virtus.pro.

Zawodnicy Mikstury świetnie spisywali się od początku otwartych eliminacji do europejskiego Minora. W pierwszej rundzie pokonali LDLC po bardzo wyrównanym spotkaniu. Później trafili na Imperial, które również musiało ustąpić polskiej drużyny. Po dwóch zwycięstwach Paweł „byali” Bieliński i spółka znaleźli się w półfinale kwalifikacji. Ich przeciwnikiem zostało Red Reserve. Stawką spotkanie był awans do zamkniętej części eliminacji.

Rywalizacja na pierwszej mapie była niezwykle wyrównana. Dopiero na ostatniej prostej biało-czerwoni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i tym samym zdobyli pierwszy punkt w serii. Na kolejnej mapie Szwedzi byli świetnie przygotowali i gładko doprowadzili do wyrównania. Decydującą areną był Nuke. Szwedzka formacja rozpoczynała po stronie antyterrorystów i zdołała zbudować wysokie prowadzenie. Do przerwy prowadziła 12:3. Polacy nie zamierzali składać broni. Stopniowo odrabiali straty, a finalnie doprowadzili do remisu w regulaminowym czasie gry. Trzy dogrywki nie dały rozstrzygnięcia. Dopiero w czwartej Polacy sięgnęli po ostateczne zwycięstwo.

Mikstura zdobyła przepustkę do zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora. Rozgrywki odbędą się 12-13 grudnia. W gronie uczestników znajdują się również Team Kinguin oraz Virtus.pro.

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze