Turniej Grupy Wyszehradzkiej? Otóż nie, MIBR zaproszone na V4!

MIBR Fallen
MIBR Fallen Foto: Liquipedia

V4 Future Sports za pośrednictwem swojego Twittera poinformowało, że do grupy uczestników turnieju zaproszona została drużyna MIBR. Ta decyzja doprowadziła do niemałego zamieszania, ponieważ turniej miał w zamyśle odnosić się do grupy wyszehradzkiej w której skład wchodzą: Polska, Czechy, Słowacja czy Węgry. A więc skąd pomysł na Brazylię, której daleko do Europy, a co dopiero do grupy tych czterech państw? Z drugiej strony, jest to dobry ruch marketingowy ze strony organizatorów. Ranga turnieju zdecydowanie podniesie się po dołączeniu brazylijskiej drużyny.

W ten sposób MIBR dołącza do takich drużyn jak Ninjas in Pyjamaj, Virtus Pro, czy też zwycięzców zeszłorocznych rozgrywek Mousesports które też wezmą udział w zmaganiach. Pozostałe 4 miejsca zarezerwowane są dla zwycięzców czterech różnych turniejów kwalifikacyjnych, co oznacza, że na wydarzeniu zobaczymy jeszcze jedną polską ekipę. Rozgrywki rozpoczną się 21 września, a łączna pula nagród opiewa na $335,000.

Podczas pierwszej edycji V4 Future Sports gracze zmagali się między sobą w Counter Strike'u, League of Legends oraz FIFA. W tym roku dodatkowo zrezygnowano z dwóch ostatnich tytułów na rzecz Fortnit'a.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze