Mapy CS GO – Lista map do Counter-Strike: Global Offensive

Dust 2 Foto: Esportmania.pl

Poznaj siedem map, które znajdują się w puli map turniejowych w grze Counter-Strike: Global Offensive.

Mapy CS:GO - de_dust2

de_dust2 Foto: Esportmania.pl

Jedna z legendarnych map, która została dodana do Counter Strike'a 1.1. Mapa została zlokalizowana w Maroku. W 2017 roku przeszła rework, w trakcie którego poprawiono tekstury oraz znacznie ją odświeżono. Do puli map turniejowych wróciła wiosną 2018 roku.

Mapa CS:GO - de_inferno

de_inferno Foto: CS:GO

Mapa została utworzona w 1999 roku, a jej korzenie sięgają Counter Strike'a 1.1. Mapa została zlokalizowana we Włoszech. Najsłynniejszym miejscem na mapie jest tzw. banan, będący drogą łączącą spawn terrorystów z bombsitem B. Mapa przeszła rework w 2016 roku, a wróciła do czynnej grupy na początku kolejnego, zastępując Dusta 2. Statystycznie to właśnie Inferno jest najlepiej zbalansowaną mapą, jeśli chodzi o szanse obu stron na zwycięstwo.

Mapa CS:GO - de_mirage

Mirage Foto: Esportmania.pl

Mapa, która została oficjalnie dodana dopiero w Counter Strike: Global Offensive. Jedna z dwóch zlokalizowanych w Maroku. Mapa cieszy się szczególnym powodzeniem wśród polskiej społeczności w trybie turniejowym oraz uproszczonym. We wcześniejszych wersjach gry znana pod nazwą de_cpl_strike.

Mapa CS:GO - de_nuke

de_nuke

Mapa zlokalizowana w amerykańskiej elektrowni jądrowej. W grze od wersji beta 4.0. We wcześniejszej wersji gracze poruszali się po niemieckiej elektrowni. W 2015 roku przeszła spore zmiany i wróciła do puli map turniejowych w 2016 roku, zastępując Inferno. Lokalizacja dość mocno premiuje zawodników, grających po stronie antyterrorystów.

Mapa CS:GO - de_overpass

de_overpass Foto: CS:GO

Wprawne oko mogłoby zauważyć niemieckie napisy na mapie, co świadczy o tym, że została ona zlokalizowana za naszą zachodnią granicą. Overpass został dodany do CS:GO pod koniec 2013 roku. Jest jedną z nielicznych map, na których bombsite został zlokalizowany na respie antyterrorystów.

Mapa CS:GO - de_train

de_train Foto: CS:GO

Train został zlokalizowany prawdopodobnie w Rosji. Jedna z kultowych map, która w 2014 roku doczekała się odświeżenia i wróciła do puli map turniejowych. Od ponad dwóch lat można na niej zagrać w trybie skrzydłowym. Mapa jest w dalszym ciągu aktualizowana i cieszy się sporym powodzeniem wśród społeczności Counter Strike'a.

Mapa CS:GO - de_vertigo

Vertigo Foto: Valve

Vertigo zostało zlokalizowane na drapaczu chmur w Nowym Jorku. Mapa pojawiła się w CS:GO w 2012 roku. Po pięciu latach została jednak usunięta, aby wrócić w nowej wersji w 2019 roku. Vertigo nie zostało zbyt ciepło przyjęte przez zawodowych graczy oraz społeczność CS:GO. Co ciekawe, mniej uważni gracze mogą zginąć, spadając po prostu z budynku.

Zobacz komentarze