Małymi krokami do celu. PACT znowu wygrywa

PACT Foto: GG League / Maciej Kołek / Materiały prasowe

Zespół PACT po raz kolejny zaskoczył kibiców i bukmacherów. Niespodziewanie w swoim 12. meczu w lidze ESEA Mountain Dew League zwyciężyli faworyzowane Valiance 16:14.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w lidze ESEA, tylko najwięksi fani zespołu PACT wierzyli, że ich podopieczni nie zostaną rozszarpani przez europejską czołówkę. Tymaczesem ekipa Lunatica sprawiła nie małą sensację pokonując m.in. 3DMAX czy Red Reserve.

Tym razem przyszło im się mierzyć z Valiance, czyli serbską ekipą złożoną z doświadczonych zawodników. Również i tym razem bukmacherzy jako faworyta wskazywali rywali Polaków. No i rzeczywiście, to oni lepiej rozpoczęli i wyprowacowali sobie kilka punktów przewagi. PACT do walki zachęcił nie kto inny, jak Arek „Vegi” Nawojski, który zanotował ace'a. Polacy goni, ale jednak nie udało się wygrac pierwszej części. Po zmianie stron PACT wyglądał o niebo lepiej. Ich ataki przynosiły skutek, a zawodnicy z Bałkanów nie mogli sobie z tym poradzić. Valiance jednak się przebudziło, ale w momencie kiedy biało-czerwoni mieli już 15 oczek na koncie. Rywale zbliżyli się na okres jednego punktu, ale w ostatniej akcji MOLSI przypomniał o swoim istrnieniu i dzięki jego trzem fragom PACT zwyciężyło 16:14.

Punkty zdobyte w meczu z Valiance były bardzo ważne, bo Polacy awansowali na 4. lokatę w tabeli. Co prawda Polacy teraz tracą tylko 3 punkty do lidera, ale rozegrali o dwa spotkaia więcej niż zajmująca pierwszą lokatę formacja Japaleno.

Źródło: Esportmania.pl

Tematy

esport

Zobacz komentarze