Co wiemy o najbliższym Majorze w CS:GO?

PGL Major Sztokholm
PGL Major Sztokholm Foto: Materiały prasowe

Major to najważniejszy turniej w esportowym świecie Counter Strike'a: Global Offensive. Jeśli mielibyśmy go porównać go klasycznego sportu, na przykład piłki nożnej, to należałoby go nazwać mistrzostwami świata. Nie ma zatem co się dziwić, że na tę imprezę czekają wszyscy zainteresowani profesjonalnym CS'em.

Kiedy odbędzie się Major w CS:GO?

Najbliższy Major w CS:GO został zapowiedziany na jesień 2021 roku. Planowane rozpoczęcie turnieju ma mieć miejsce 23 października, natomiast wielki finał imprezy 7 listopada. Impreza ma się składać z trzech faz: The New Challengers Stage, The New Legends Stage oraz głównej The New Champions Stage.

Oprócz daty znamy również miejsce Majora. Wydarzenie odbędzie się w stolicy kraju, który jest niejako kolebką esportu w CS:GO. Właśnie w Szwecji, w 2013 roku odbył się pierwszy Major w historii, a pula nagród wynosiła "zaledwie" 250 tysięcy dolarów. Teraz czas na powrót do korzeni, ale z o wiele większym rozmachem. Mecze będą rozgrywane przed publicznością w hali Ericsson Globe, która może pomieścić ponad 13 tysięcy osób.

Major w CS:GO - uczestnicy, pula nagród

Oprócz podziału na trzy fazy, dokładny format rozgrywek nie jest jeszcze znany. Wiemy jedynie, że w turnieju wezmą udział 24 zespoły. W pierwszej fazie zmierzy się 8 ekip z puli "Contenders" oraz 8 zespołów ochrzczonych jako "Challengers". Najlepsza ósemka spośród tych dwóch grup będzie miała szansę zagrać z ekipą "Legend", czyli drużynami, które od razu będą w drugiej fazie turnieju.

Punkty za Majora 2021 Foto: https://liquipedia.net

Oprócz tego, Major w CS:GO zapewni uczestnikom punkty zarówno w klasyfikacji Pro Tour oraz BLAST Premier według tabelki przestawionej powyżej. Mimo to, najbardziej ekscytująca wydaje się pula nagród turnieju, która wynosi zawrotne 2 miliony dolarów! Nie wiadomo jeszcze jednak jak będzie wyglądał podział tej puli.

Zobacz komentarze