Rekordowy miesiąc CS:GO

PLE CS_GO Foto: Maciej Kołek / Polska Liga Esportowa

Counter-Strike: Global Offensive przezywa ostatnio niesamowitą popularność. W marcu padły dwa rekordy pod względem liczby graczy w grze w jednym momencie, a teraz CS:GO zbiera kolejne laury. Okazało się, że FPS od Valve zaliczył najlepszy miesiąc pod względem sumy graczy.

Według danych przekazanych w zestawieniu SuperData, w ubiegłym miesiącu w CS:GO grały w sumie 24 miliony osób. Luty 2020 był więc najlepszym miesiącem w historii istnienia dziecka Valve. Dlaczego tak się stało? Odpowiedzi jest kilka.

Po pierwsze epidemia Koronawirusa na pewno miała w tym swój udział. Ludzie nie wychodzą z domu i muszą coś robić dla zabicia nudy. Po drugie, free to play. Odkąd CS przeszedł na tę opcję, systematycznie poprawia swoje wyniki. Po trzecie, natłok dużych turniejów esportowych, które zawsze wzbudzają w obserwatorach chęć pogrania nawet kilku meczów.

Przypomnijmy, że w marcu CS:GO pobiło rekordy, jeśli chodzi o liczbę graczy w grze jednocześnie. Najpierw był to milion osób, a tydzień później 1,1 miliona. Czy marzec będzie więc jeszcze lepszy dla CS:GO?

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze