Nocne Polaków Przygody, czyli niezłe Honoris, ambitna Wisła, rewelacyjne Excellency

Sany w Kielcach miał mało powodów do uśmiechu

Do późnych godzin nocnych polskie zespoły walczyły w drugich otwartych kwalifikacjach IEM Beijing-Haidian. Niestety nielicznym udało się przetrwać do drugiego dnia rywalizacji. We wtorek w ćwierćfinale zobaczymy tylko Illuminar Gaming i reprezentującego barwy Team Excellency, Rafała "sany" Pietrzaka.

Jak zwykle to bywa w otwartych eliminacjach, polskie zespoły miały sporo przygód. Na przykład zawodnicy Honoris prezentowali się tego dnia naprawdę dobrze. Mogli nawet wyeliminować z zabawy Galexy Racers, bo prowadzili na inferno 14:10. Potem jednak seria głupich błędów poskutkowała odpadnięciem z rywalizacji. Nie poszło też Wiśle, która odpadła w Ro16. Szpero i spółka trochę przespali pierwszą część overpassa z ALTERNATE Attax i po zmienie stron musieli gonić wynik. Pomimo ambitnego powrotu nie udało się zakończyć tego starcia sukcesem i Wiślacy przegrali 14-16.

Wiedzieliśmy jednak, że w ćwierćfinałach będziemy mieli swojego przedstawiciela, bo Illuminar Gaming mierzyło się z PACT. To była bardzo wyrównana rywalizacja, niemal punkt za punkt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której więcej zimnej krwi zachowali gracze IHG.

Nie będą jedyni przedstawiciele biało-czerwonych barw podczas drugiego dnia otwartych kwalifikacji IEM Beijing-Haidian. W ćwierćfinale zobaczymy też Rafała "snay" Pietrzaka, który niesamowitą dyspozycją poprowadził Team Excellency do awansu do ćwierćfinału tych zawodów.

Zmagania drugiego dnia eliminacji rozpoczną się od godziny 17:00. IHG podejmie HellRaisers, natomiast międzynarodowa ekipa Sanego zmierzy się z Sinners.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze