Kto zbliży się do tytułu mistrza Polski w CS:GO? Dziś półfinały ESL MP!

Virtus.pro Foto: ESL

Emocje po ćwierćfinałach już opadły, ale nie na długo, bo dziś startuje kolejny etap walki w ESL Mistrzostwach Polski. Tylko cztery ekipy utrzymują się w rozgrywkach. Kto, z kim i kiedy zagra?

Virtus.pro pokazało się z naprawdę dobrej strony, szczególnie na Mirage, gdzie przez dłuższy czas prowadzili bez żadnej straty w punktach. Gorzej było na Overpassie, bo tam AGO Esports w końcu wróciło do spotkania, ale pomimo wytrwałego dążenia do remisu, musiało ulec rywalom. Actina PACT z kolei nie miała większych kłopotów ani na Vertigo, ani na Inferno, na których całkiem gładko Dawid "lunAtic" Cieślak i spółka pokonali Izako Boars. Tutaj znajdziecie 5 wniosków po pierwszym dniu ESL MP.

Obydwa piątkowe spotkania zakończyły się rezultatem 2:0, choć wcale nie oznacza to, że szybko zawodnicy odeszli od komputerów. W trakcie meczów byliśmy świadkami długich pauz technicznych, które przedłużyły rozgrywkę. Pytanie, jak będzie tym razem? Oby jak najpłynniej, bo czekają nas naprawdę intrygujące pojedynki.

Na pierwszy rzut idą Virtus.pro i x-kom team. Formacja Pawła "innocenta" Mocka dzięki znakomitej formie w fazie zasadniczej zapewniła sobie od razu awans do półfinału. Jego zespół naładowała rywalizacja grupowa i awans do Games Clash Master. Natomiast ekipa Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego zyskała pewność siebie dzięki triumfowi nad Aristocracy w zamkniętych kwalifikacjach do Minora, a następnie pokonaniu Ad hoc, dzięki czemu przeszła do kolejnego etapu eliminacji.

Przed nami dwie niezwykle zmotywowane ekipy – jedna chce udowodnić, że pomimo dwójki nowych zawodników jest w stanie załapać się do czołówki polskiego CS-a. Druga z kolei ma okazję walczyć z presją wywieraną przez środowisko esportowe i pokazać, że nie są jedynie nazwą niegdyś lśniących gwiazd.

16:00 - Virtus.pro vs x-kom team - półfinał BO3

Po drugiej stronie mamy ekipy równie niezadowolone z pożegnania się z grą o Majora. Aristocracy zaprezentowało się tam nie najlepiej i z pewnością jest głodne powrotu na miejsce top 1 Polski, a tym samym również ma coś do udowodnienia. Nie wydaje się, żeby Actina PACT nakładała na siebie taką presję, choć oczywistym jest, że zamierzają oni awansować do finału. W faize grupowej zespoły zmierzyły się dwukrotnie i wygrały po jednym spotkaniu. Niezwykle ciekawą sytuacją byłoby, gdyby Virtus.pro i Aristocracy awansowali. Wtedy rewanż za Minora byłby niezwykle widowiskowy.

19:00 - Aristocracy vs Actina PACT - półfinał BO3

Transmisja obydwu spotkań dostępna będzie tutaj. Zwycięzcy dzisiejszych starć awansują do finału, który odbędzie się w niedzielę o godz. 17:00.

'

Zobacz komentarze