Faworyci nie zawiedli, AVEZ znowu rozczarowało. Co się działo I dnia GG League Kielce?

Gościnnie w zespole PACT wystąpił Piotr "morelz" Taterka

Za nami I dzień rozgrywek podczas 4. eliminacji lanowych do Good Game League. Faworyci nie zawiedli, bo pod nieobecność Virtus.Pro, slot w półfinałach wywalczyły PACT, GamerLegion, Tricked i Izako Boars.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań zaprezentował się skład AVEZ Esport, który ponownie nie zdołali wyjść z grupy na turnieju lanowym. Na ich usprawiedliwienie działa jednak fakt, że Ośmiorniczki występowały z dwoma standinami.

W grupie A bezkonkurencyjne było Tricked, które jako pierwsze zameldowało się w półfinale. HUNDEN i spółka najpierw zniszczyli AVEZ (16-3), a potem również Dracarys (16-7). Z drugiego miejsca w grupie A wyszli natomiast gracze Izako Boars, którzy po słabym początku z Dracarys, potem w systemie BO3 zrewanżowali się gościom 2-1

W koszyku B niespodzianki nie było. Pod nieobecność Virtus.Pro, które dzień wcześniej zrezygnowało z udziału z powodu kłopotów zdrowotnych zawodników, zgodnie z przewidywaniami najlepsi byli gracze GamerLegion. ScreaM i spółka łatwo pokonali Warriors Team, a potem po dramatycznym meczu i 3 dogrywkach także PACT. To właśnie jednak lunatic i jego koledzy zgarnęli ostatni bilet do półfinałów.

Jeśli chodzi o najlepszych indywidualnie zawodników I dnia rozgrywek, to na pewno był wśród nich Kamil "Sobol" Sobolewski. Absolutnie fantastycznie grał młody gwiazdor PACT, który w samym starciu z GamerLegion zdobył 43 fragi. Niestety nie zagwarantowało to triumfu jego drużynie.

Na pochwałę zasługują także Frederik 'acoR' Gyldstrand z Tricked i Denis 'grux' Gutaj z GamerLegion. Nie ma wątpliwości, że to oni byli siłą napędową swoich teamów. Warto również dodać, że 19-latek ze Szwecji to najnowszy nabytek ekipy ScreaMa, który zastąpił tam Plopskiego.

Już jutro kolejna emocje związane z turniejem w Kielcach. To właśnie w niedzielę dowiemy się kto zostanie zwycięzcom 4. eliminacji GG League i dostanie bilet na lanowe finały.

Zobacz komentarze