W oddalonym o prawie 1000 km od ogniska koronawirusa Makau odwołano WESG

Makau Foto: Unsplash

Kolejne informacje na temat koronawirusa. Organizatorzy turnieju WESG w chińskim Makau w obawie przed rozprzestrzenieniem się zarażeń, zdecydowali się odwołać zawody. Chińskie władze naciskają, by w najbliższych dniach być maksymalnie ostrożnym - stąd zapewne taka decyzja.

Koronawirus, który wywołuje zapalenie płuc, zabił już w Chinach co najmniej 17 osób, a ponad 500 osób jest zarażonych. Choć ogniskiem wirusa jest miasto Wuhan, to także władze innych miast decydują się na szczególne środki ostrożności. Mówimy o ośrodkach oddalonych nawet o blisko 1000 km.

W położonym nad Morzem Południowochińskim Makau turniej WESG miał odbyć się w dniach 16-18 lutego. Początkowo WESG miał zostać rozegrany 3-5 stycznia w Kuala Lumpur w Malezji, ale tamtejsi organizatorzy mieli problemy z przygotowaniami. Teraz muszą pracować nad kolejną datą i miejscem. "Aby zminimalizować niepotrzebny przepływ personelu, postanowiliśmy odwołać czwarty finał WESG dla okręgu Azja-Pacyfik, który miał się odbyć w Makau w lutym" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów. WESG nie opublikował jeszcze żadnych informacji o nowych datach ani lokalizacji wydarzenia. Więcej szczegółów mamy poznać w najbliższych dniach, gdy będzie można więcej powiedzieć o rozwoju epidemii.

W sprawie wybuchu ogniska wirusa 2019-nCoV zerbała się Światowa Organizacja Zdrowia. W Wuhan zamknięto komunikację miejską, znacznie utrudnione jest także dostanie się do miasta i wydostanie z niego. Przypadki zachorowań odnotowano już w Japonii, Tajlandii czy Stanach Zjednoczonych.

Turniej WESG jest szczególnie dobrze znany Polakom, bo w ubiegłym roku wysokie drugie miejsce zajęła w nim ekipa AGO. Jego specyfika polega na tym, że w składach musi znaleźć się co najmniej trzech na pięciu zawodników z jednego kraju. W ubiegłym roku przepisy były bardziej rygorystyczne - w teamie nie mógł znajdować się żaden obcokrajowiec.

Zobacz komentarze