Kolejny półfinalista StarLadder Major Berlin znany!

tarik Foto: ESL

Do pierwszej pary półfinalistów AVANGAR oraz Renegades dołącza NRG!

Był to trzeci ćwierćfinał podczas trwającego Majora w Berlinie, o miejsce w półfinale walczyła ukraińska organizacja Natus Vincere oraz amerykańskie NRG. Przywilej wyboru pierwszej mapy miało NRG, które wybrało prawdopodobnie ich najmocniejszą mapę Dust 2. Wyborem Na’Vi został Mirage, a w przypadku remisu mapą decydującą został Nuke.

Podczas pierwszej mapy oglądaliśmy fenomenalną grę po stronie terrorystów w wykonaniu amerykańskiej organizacji. Dużym problem ukraińskiej formacji była słaba dyspozycja ich największej gwiazdy S1mple’a. Gra Na’Vi opiera się głównie na umiejętnościach indywidualnych takich graczy jak własnie S1imple, electronic czy flamie. Mimo niekorzystnego wyniku 5-13 dla NRG, Na’Vi podjęło próbę powrotu i spróbowania wygrania mapy. Zabrakło niewiele, mapa ostatecznie zakończyła się wynikiem 12-16 na korzyść NRG.

Druga mapa została wybrana przez S1mple’a i spółkę, co tylko mogło podbudować ich morale przed startem pierwszej pistoletówki. Niestety dla fanów chłopaków z Ukrainy, zawodnik NRG Brehze zakończył pierwszą rundę z czterema eliminacjami na swoim koncie. Mimo przegranej pistoletówki to Natus Vincere wygrało pierwszą połówkę wynikiem 10-5. Tutaj zobaczyliśmy powtórkę z pierwszej rundy, ale tym razem to Ethan fragował zdobywając 3 zabójstwa dając szansę NRG na comeback. Tak też się stało i przy wyniku 15-12 dla amerykańskiej formacji, gracze mieli dogodne 3 punkty meczowe. W końcu zobaczyliśmy S1mple’a w jego najlepszej możliwej formie, który pomógł drużynie doprowadzić do dogrywki. Pierwsza część dogrywki zakończyła się wynikiem 2-1 dla NRG (17-16). Pierwsza runda po zmianie stron również wpadła na konto tarika i spółki, co spowodowało kolejne 2 punkty meczowe. Pierwszy punkt meczowy po świetnym wejściu na bombsite A został obroniony. Ostatnia runda w dogrywce mimo otwierającej eliminacji na korzyść Na’Vi, padła łupem NRG i to właśnie oni zmierzą się w półfinale na kogoś z czwartej pary ćwierćfinałowej Astralis - Team Liquid.

Źródło: Materiały własne