Wielkie pieniądze, wielkie oczekiwania. Dziś debiut nowego Cloud9

Cloud9 Foto: Materiały prasowe

Kompletna przebudowa składu, jaką dokonało Cloud9, ma swoje wady i zalety. Właściciele organizacji na pewno liczą, że ogromne finansowe inwestycje zaczną się spłacać od pierwszego spotkania.

Na początku września Cloud9 ogłosiło, że za projektem ich nowej drużyny będzie stał Herny„HenryG” Green. Do tej pory ceniony komentator i ekspert nigdy wcześniej nie zajmował się funkcjonowaniem zespołu i był to dla niego skok na głęboką wodę. Brytyjczyk chciał zrobić skład gwiazd, który będzie miał potencjał by namieszać w czołówce Europy.

Pierwszym nabytkiem i jednocześnie kapitanem został ALEX. Brytyjski prowadzący, o którego Cloud9 musiało powalczyć z FaZe Clanem, Ostatecznie C9 wygrało tę walkę, a utalentowanego strzelecko lider zasilił ich szeregi. Na pewno kwota transakcji zrobiła wrażenie na każdym ze świata CS:GO, bo reasumując wszystkie rachunki wyszło to $ 1650000.

Następne nabytki były jeszcze bardziej ciekawe, bo do składu dołączyli kolejno William "mezii" Merriman, Özgür "woxic" Eker, Ricky "floppy" Kemery i Patrick "es3tag" Hansen. Wszyscy Ci zawodnicy dostali pokaźne kontrakty, które na pewno mogą być problematyczne, gdy zabraknie wyników. Ale nie uprzedzajmy faktów. Pierwszy turniej, więc wszystko może się zdarzyć.

Cloud9 znalazło się w grupie z Virtus.Pro, OG i Gen.G. Na pewno nie są to łatwe kompanie do rywalizacji, ale za wielkie pieniądze ma się wielkie oczekiwania. Zobaczymy czy zawodnicy Cloud9 spełnią pokładane w nich nadzieje. Ich debiutancki mecz o godzinie 14:00.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze