Dwie edycje, 0 zwycięskich meczów Polaków

Hyper Foto: Izako Boars

European Development Championship nie jest najszczęśliwszym turniejem dla polskich drużyn CS:GO. Izako Boars przegrało z Movister Riders i odpadło z drugiej edycji turnieju, a to oznacza, że znów rodzimym ekipom nie udało się zaliczyć chociaż jednego zwycięstwa.

W premierowym sezonie European Development Championship mieliśmy tylko jedną biało-czerwoną formację - Illuminar Gaming. Niestety Polacy wówczas nie wyszli z grupy i zakończyli zmagania bez zwycięstwa. W drugiej odsłonie EDC na starcie zameldowały się już dwie nasze ekipy - TPT i Izako Boars. Pech chciał, że obie odpadły na etapie grupowym.

Izako Boars najpierw uległo Sinners, a w czwartek Movistar Riders. Hiszpanie na pewno byli do ogrania, ale Polacy zbyt łatwo oddawali rundy w defensywie. Zawodnicy IB prowadzili na początku obu map, Na de_nuke było 3:2, by do przerwy przegrywać 5:10. Potem Hiszpanie odjechali z wynikiem i trudno było ich dogonić.

Na de_train, który jest najlepszą mapą polskiego zespołu, sytuacja wyglądała podobnie. IB prowadziło na starcie 5:2, a do przerwy 8:7. I to po trudniejszej stronie. Obrona nie była jednak tak skonsolidowana jak w poprzednich meczach, więc Polacy przegrali 11:16.

To oznacza, że podczas dwóch edycji turnieju European Development Championship, polskim drużynom nie udało się odnieść chociażby jednego zwycięstwa.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze