Illuminar Gaming zdobywa ESL Mistrzostwo Polski

Illuminar Gaming mistrzem ESL MP Foto: ESL Polska

- Jedziemy po podwójne mistrzostwo - deklarowano w social mediach IHG przed turniejem w Katowicach. Słowo stało się faktem. Arcane Wave sięgnęło po tytuł ESL Sprite Mistrzostw Polski Kobiet, a kilka godzin później Illuminar Gaming okazało się najlepsze w ESL Mistrzostwach Polski.

Takiego scenariusza męskiego finału ESL Mistrzostw Polski się nie spodziewaliśmy, szczególnie po wczorajszych półfinałach. AGO, które wybrało de_vertigo, a wczoraj w pięknym stylu wygrało je na ARCY, dziś uległo tam IHG 12:16. Z kolei Illuminar Gaming, wybierając de_train liczyło na powtórkę z meczu z Wisłą All in Games Kraków, a tymczasem łatwo przegrało tam do 6 z x-kom AGO.

Zmienili się także liderzy swoich ekip. We wczorajszych półfinałach królowali Furlan i Innocent. Dziś prym w ekipie AGO wiódł leman, natomiast po stronie IHG liderem był STOMP, który w sobotnim wywiadzie mocno narzekał na swoją formę. W najważniejszym spotkaniu ESL Mistrzostw Polski Płomiński jednak błyszczał, na każdej z map notując minimum 20 fragów!

"Ulubiona mapa Polaków" - tak zwykło mówić się o de_mirage. To właśnie ta mapa zdecydowała o mistrzostwie sezonu Jesień 2019. Lepiej zaczęli zawodnicy Illuminar Gaming, którzy nawet 7-1. x-kom AGO zmniejszyło straty i na przerwę schodzili z deficytem tylko 3 rund. Niestety dla nich, kompletnie się pogubili w arcyważnej pistoletówce, co chyba było głównym powodem porażki w finale. IHG grało na "mirku" znacznie lepiej i to własnie oni sięgnęli po triumf w ESL Mistrzostwach Polski.

Zawodnicy Illuminar Gaming oprócz 80 tysięcy i złotych medali ESL Mistrzostw Polski zgarnęli również zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice 2020. Najlepszym zawodnikiem finałów ESL Mistrzostw Polski CS:GO został Paweł "innocent" Mocek.

Zobacz komentarze