Dobry start nowego Illuminar. Pierwszy turniej i od razu wygrana

Mikołaj "mouz" Karolewski Foto: Adela Sznajder / ESL

Podobno ważniejsze jest jak się kończy, niż jak się zaczyna, ale wygrana w pierwszym turnieju po totalnej przebudowie składu na pewno cieszy. Teraz przekonali się o tym sympatycy i zawodnicy Illuminar Gaming, które wczoraj zwyciężyło w ESEA Winter Cash Cup 5 Europe.

Trzeba to powiedzieć już na samym początku. Triumf ten nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii polskiego esportu. Po prawdzie zapewne za tydzień nie będziemy już pamiętać o tym turnieju. Jednak jest to po prostu dobry sygnał z obozu Illuminar, który potwierdza, że warto mieć tę ekipę na oku.

Po drodze do tytułu IHG pokonało Fate Esports oraz DBL Poney. Nie są to potentaci światowego CS-a, ale mają w swoich składach kilku ciekawych zawodników. W spotkaniu półfinałowym Illuminar potrzebowało 3 map w starciu z Fate, ale finał był tylko formalnością, która zakończyła się szybkim 2:0. Warto również pamiętać, że w TOP 4 znalazło się Izako Boars, ale "dziki" nie dały rady DBL Poney i o polskim finale musieliśmy zapomnieć.

Dzięki wygranej na konto zawodników Illuminar trafiło 3 tys. dolarów, a organizacja otrzymała pierwsze punkty w rankingu HLTV.

Zobacz komentarze