Co dalej z Illuminar? Kolejna dywizja rozstaje się z organizacją

mouz Foto: ESL

Ostatni czas dla Illuminar Gaming oznaczał liczne zmiany. Najpierw organizacja z oczkiem w logo pożegnała swoją dywizję League of Legends, a dosłownie tego samego dnia, w godzinach wieczornych opublikowano ogłoszenie, w którym poinformowano, że IHG rozstaje się również z dywizją CS:GO!

Takie ogłoszenie raczej nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż plotki na ten temat pojawiały się już od kilku dni. Na oficjalną informację włodarze nie kazali nam długo czekać.

Przypomnijmy, że skład CS:GO dołączył do Illuminar Gaming 11 lutego bieżącego roku. Od tamtej pory organizacja zaliczała zarówno lepsze, jak i gorsze występy na polskim podwórku. Na scenie europejskiej nie udało się osiągnąć żadnego znaczącego sukcesu. Jak poinformowano w oficjalnym ogłoszeniu, kontrakty z zawodnikami zostały rozwiązane za porozumieniem stron, czyli po każdego z graczy mogą zgłaszać się dowolne organizacje. Pomimo odejścia spod szyldu Illuminar, zawodnicy dokończą swoje zmagania w ramach aktualnego sezonu Polskiej Ligi Esportowej oraz ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021.

Jakie będą dalsze losy poszczególnych graczy oraz jaki kierunek obierze IHG w kolejnych działaniach? Bez wątpienia takie pytania zadaje sobie wielu fanów organizacji. Na ten moment pozostaje jedynie wyczekiwać na kolejne ogłoszenia!

Zobacz komentarze