Czas pokazać siłę. Illuminar Gaming rozpoczyna kolejny etap walki o IEM!

Paweł "reatz" Jańczak Foto: reatz

Polska drużyna na IEM? Jak najbardziej jest to możliwe. W piątek Illuminar Gaming rozpocznie walkę w zamkniętych kwalifikacjach IEM Beijing-Haidian.

Na inaugurację drużyna Janusza "snaxa" Pogorzelskiego podejmie Sprout, którego barw bronią m.in. Michał "snatchie" Rudzki i Paweł "Dycha" Dycha. Zespół mistrza Niemiec jest ostatnio w bardzo dobrej formie, czego odzwierciedleniem jest pozycja w tabeli ESEA MDL, dobry występ na DreamHack Open Fall i pozycja w światowym rankingu. Bez dwóch zdań, to ekipa Dychy i snatchiego będzie faworytem tego starcia.

Illuminar Gaming miało nieco problemów z grą w pełnym składzie w tym tygodniu, przez problemy techniczne Arka "Vegiego" Nawojskiego i Janusza "snaxa" Pogorzelskiego, których zastopować musiał Mateusz 'n0tice' Wolniak. Kłopoty udało się jednak przezwyciężyć i w czwartek w Polskiej Lidze Esportowej, drużyna występowała w swoim optymalnym zestawieniu. Nie ma więc wątpliwości, że w piątek na Sprout wyjdzie podstawowa piątka Illuminar Gaming.

IHG jest najniżej sklasyfikowanym zespołem spośród wszystkich ekip uczestniczących w zamkniętych eliminacjach IEM Beijing-Haidian, ale już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że miejsce w rankingu nie odzwierciedla siły drużyny. Oprócz zespołów z Polakami w składzie zobaczymy również Endpoint, FATE, Nemigę, North, K23 i Spirit.

Początek meczu Illuminar Gaming - Sprout o godzinie 18:00. Rozgrywki będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji ESL Polska.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze