One Step Closer, czyli IHG bliżej IEM-u

Tomasz "phr" Wójcik Foto: Marceli "Guti" Kaźmierczak / GG League

Dokładnie miesiąc mija od oficjalnego dołączenia Tomasza "phra" Wójcika w szeregi Illuminar Gaming. We wtorek zobaczyliśmy efekt współpracy z popularnym Pieczarem, bo ten wraz z kompanami z drużyny, jako jedyni przedstawiciele Polski, awansowali do zamkniętych kwalifikacji IEM Beijing-Haidian.

Przeprawa w otwartych kwalifikacjach nigdy nie jest łatwa, gdyż to wiele spotkań BO1, z dogrywkami, nawet do późnych godzin nocnych. IHG podczas tych otwartych kwalifikacji przeżyło wszystko, choć dużo bardziej zmęczyło się w poniedziałek. We wtorek czekało ich tylko dokończenie tej drogi i wydawać by się mogło, najtrudniejsze dwa mecze.

Najpierw Polacy okazali się lepsi od HellRaisers. Do przerwy nasi wygrywali 9-6, co było zaskakującym wynikiem jak na grę w ataku na de_train. Po zmianie stron mieli więcej problemów, ale udało się zamknąć spotkanie wynikiem 16-12. Bohaterem polskiej formacji był Paweł 'reatz' Jańczak, który zaliczył 30 eliminacji.

W ostatnim meczu eliminacji, o awans IHG biło się z Galaxy Racer, które kilka rund wcześniej okazało się lepsze od Honoris. Illuminar jednak kompletnie rozbiło Szwedów, wygrywając 2:0 i oddając im zaledwie 11 rund.

Zamknięte eliminacje do IEM Beijing-Haidian odbędą się w dniach 30 października – 2 listopada, a udział w nich weźmie osiem ekip.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze