IEM Summer: Zwycięska seria drużyny MICHA przerwana, ale EG ma play-offy

MICHU Foto: Maciej Kołek / GG League

Niesamowity powrót na Dust 2 nie wystarczył do zwycięstwa. Jednak mimo porażki z OG, MICHU i EG notują na razie bardzo dobry turniej i zobaczymy ich w fazie play-off.

Pierwsza mapa była zdecydowanie najbardziej ciekawą w tym pojedynku. EG początkowo miało przewagę, ale OG nie odpuszczało ani na moment i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 8:7 na korzyść drużyny mantuu. Po zmianie stron OG doszło do głosu jako pierwsze i po 6 wygranych rundach z rzędu potrzebowało już tylko dwóch wygranych potyczek do wygrania pierwszej mapy. Jednak MICHU i spółka mieli inne plany i EG wygrało aż dziewięć rund z rzędu i ostatecznie zwyciężyli całą mapę wynikiem 16:14.

Niestety później nie było już tak kolorowo. Mimo tego, że Overpass był wyborem EG to OG zdominowało zawody. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 12:3 i tylko 7 rund w drugiej połowie było potrzebne do wyrównania serii 1:1. Na Inferno sytuacja była bardzo podobna. Pierwsza połowa to 10:5 dla ekipy mantuu, która po zmianie stron nie oddała nawet rundy i ostatecznie zwyciężyła w całym meczu 2:1.

Nie jest to jednak koniec przygody EG na IEM Summer. Obie formacje zagrają w play-offach, ale OG zacznie je od półfinału. Kolejny mecz EG zagra 11 czerwca o godzinie 16:45. Rywalem MICHA i spółki będzie Gambit, czyli aktualni liderzy rankingu HLTV, którzy zakończyli zmagania w grupie A na trzecim miejscu.

EG vs OG 1:2 (Dust 2 16:14, Overpass 6:16, Inferno 5:16)

Zobacz komentarze