"Nowy" POLSKI talent kontra rosyjska maszyna. Dla kogo finał IEM Summer 2021?

mantuu
mantuu Foto: BeyondTheSummit

Mateusz “mantuu” Wilczewski to prawdziwy esportowy globtroter. Jeszcze do wczoraj trwały spory na temat jego przynależności etnicznej. Dziś już z całą pewnością możemy powiedzieć - w finale IEM Summer 2021 zagra polski zawodnik.

mantuu to POLAK

Urodził się w Polsce, wychowywał w Wielkiej Brytanii, a najdłuższy okres swojej dotychczasowej kariery spędził w niemieckich formacjach. Nic więc dziwnego, że przynależność etniczna snajpera OG budziła wielkie dyskusje w mediach społecznościowych.

W kwietniu mantuu opublikował test DNA, który jednoznacznie potwierdził - 90,2% wschodnioeuropejskiej krwi ze wskazaniem na Polskę. Wczoraj temat ostatecznie zamknęli także redaktorzy portalu HLTV.org, którzy na profilu Mateusza dodali biało-czerwoną flagę.

POLAK wygra IEM?

W sobotę o godzinie 16:00 OG, którego barwy reprezentuje właśnie Mateusz “mantuu” Wilczewski, zmierzy się z formacją Gambit Esports. Stawką tej rywalizacji będzie triumf w rozgrywkach Intel Extreme Masters Summer 2021. Na stole dla zwycięzcy leży 100 tysięcy dolarów. Jeśli Polak i jego koledzy chcą po nie sięgnąć, muszą ograć drużynę, która na ostatnich 30 meczów przegrała zaledwie pięć razy.

Gambit jest oczywistym faworytem. Dla Rosjan byłby to drugi z rzędu tytuł mistrzowski na imprezach z cyklu Intel Extreme Masters. Przypomnijmy, że sh1ro i spółka niespodziewanie zwyciężyli IEM Katowice 2021, przytulając 400 tysięcy dolarów. Potem zgarnęli kolejne 85 za Pinnacle Cup, ale już w finale 13. sezonu ESL Pro League, niespodziewanie przegrali z Heroic.

Finał IEM Summer 2021 to najlepsze osiągnięcie OG w tym roku, ale trzeba zaznaczyć, że od momentu pojawienia się w składzie Shahara "flameZ" Shushana, formacja prezentuje znacznie lepszą grę i wcale nie jest bez szans w starciu z rosyjską lokomotywą. Nas cieszy przede wszystkim fakt, że mantuu jest jedną z gwiazd tej drużyny i miejmy nadzieję, będzie również gwiazdą finału IEM Summer 2021

OG vs. Gambit (16:00, BO5)

Zobacz komentarze