Polacy zaczynają walkę o IEM New York

ESL One New York
ESL One New York Foto: ESL

Nowy Jork kojarzy się Polakom z sukcesami polskich zawodników Counter-Strike: Global Offensive. Dwa lata temu wygrywał tam Janusz "snax" Pogorzelski, jeszcze wcześniej w finale głównego turnieju byli gracze Virtus.Pro. Czy prawo serii zadziała i po dwóch lata Polak lub polski zespół osiągnie sukces w Nowym Jorku?

Na to pytanie jeszcze nie znamy odpowiedzi, ale wiemy jakie polskie ekipy wezmą udział w otwartych eliminacjach Intel Extreme Masters New York 2020. Choć turniej w pełni będzie rozgrywany online, nie zmniejsza to jego rangi i poziomu zainteresowania społeczności. W europejskich kwalach zobaczymy m.in. Actina PACT, x-kom AGO, Honoris czy Illuminar Gaming, które będzie występowało z testowanym Filipem "tudsoNem" Tudevem.

W puli turnieju głównego dla regionu euopejskiego znalazło się 140 tysięcy dolarów. Ale aby się tam znaleźć i zawalczyć o wielkie pieniądze oraz punkty ESL Pro Tour, trzeba być jedną z dwóch najlepszych drużyn otwartych kwalifikacji, a potem powalczyć w etapie zamkniętym. Ten zaplanowano na 14-16 sierpnia.

Rywalizacja w otwartych elimkach dzisiaj od godzini 18:00 w Polsat Games.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze