Wisła zagra o życie na IEM Katowice

Grzegorz "jedqr" Jędras
Grzegorz "jedqr" Jędras Foto: Jeremi Śpiewak / Wisła All In Games Kraków

16 lutego rozpoczęły się zmagania w ramach tegorocznego IEM Katowice. Na turnieju CS:GO nasz kraj reprezentuje Wisła All in! Games Kraków, która przegrała pierwszy mecz z Virtus.pro. Teraz wiślacy nie mają już miejsca na błędy, bo każda porażka oznacza eliminację z turnieju.

Niestety kolejny przeciwnik wicemistrzów kraju wcale nie jest łatwiejszy od ekipy VP. Zawodnicy Białej Gwiazdy zmierzą się z Complexity, które ostatni jest w gazie. Wystarczy powiedzieć, że równo tydzień temu rywale Wisły wygrali grupę B BLAST Spring Groups po drodze rozbijając Vitality, G2 i EG (wszystkich 2:0).

Marnym pocieszeniem jest fakt, że Complexity w pierwszej rundzie uległo NiP, bo szwedzka organizacja również ma za sobą udane zawody w BLAST Spring Groups. Niemniej pokazuje to, że można zawodników Complexity pokonać.

Warto pamiętać, że ewentualne zwycięstwo Wisły nie będzie oznaczało awansu do głównej fazy turnieju. Zwycięzca tego pojedynku będzie musiał wygrać jeszcze jedną serię BO3, w której zmierzy się z mousesports.

Początek meczu Wisły Kraków i Complexity zaplanowano na godzinę 12:00.

Zobacz komentarze