IEM Katowice najlepiej oglądanym turniejem CS:GO w 2019 roku!

IEM Katowice 2019 Foto: Timo Verdeil / ESL

Jest się z czego cieszyć, chwalony od wielu lat Intel Extreme Masters w Katowice w 2019 pobił kolejny rekord - okazał się najpopularniejszym turniejem CS:GO w tym roku, a przewaga nad drugim jest spora, co daje jeszcze więcej satysfakcji.

1 205 103, tyle widzów w szczytowym momencie oglądało Intel Extreme Masters 2019 Katowice, jest to zdecydowanie największa liczba, jeżeli chodzi o turniej CS:GO w tym roku, drugi w zestawieniu - Major w Berlinie zgromadził w jednym czasie 837 748 widzów.

Tak ogromna przewaga może wynikać z problemów, które spotkały Major w Berlinie, a mianowicie realizacja. Wielu ludzi w tym profesjonalni gracze narzekali na to, w jaki sposób organizatorzy pokazywali grę.

Cieszyć może też oglądalność turniejów mniejszych rangą, np. ESL One w Kolonii obejrzało w szczytowym momencie ponad 500 tysięcy ludzi. Ludzie coraz częściej chcą oglądać Counter Strike'a na najwyższym poziomie, nawet jeżeli nie jest to Major. Jest to bardzo dobra wiadomość dla organizatorów rozgrywek, twórców gry, graczy, jak i samych fanów. Ten rok był bardzo dobry, a nadchodzący może okazać się jeszcze lepszy. Przekonamy się już wkrótce, Intel Extreme Masters Katowice powróci w lutym tego roku. Mimo że turniej tym razem nie ma rangi Majora, to organizatorzy z pewnością będą chcieli pobić poprzeczkę z poprzedniego roku.

Zobacz komentarze