IEM Katowice Major: Astralis i Team Liquid meldują się w ćwierćfinałach. BIG i NRG pakują walizki

NRG Foto: Adela Sznajder / ESL

Zawodnicy Astralis i Team Liquid wykazali się najwyższą skutecznością w Fazie Nowych Legend. Komplet wygranych zagwarantował im miejsce w drabince pucharowej. BIG i NRG mieli mniej szczęścia. Obie ekipy zakończyły już swój udział w katowickim turnieju.

W pierwszym meczu eliminacyjnym zawodnicy ENCE podjęli BIG. Początkowo niemiecka formacja znacznie przewyższała rywali. Świetne przygotowanie na mapie Train zaowocowało pewną wygraną. Na drugiej arenie rywalizacja trwała aż do końca regulaminowego czasu gry. W decydującym momencie Finowie przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. W rozstrzygającym starciu poszli za ciosem, wyeliminowali przeciwników i przedłużyli swoje nadzieje na awans.

ENCE 2:1 BIG

(Dust II 5:16, Train 16:14, Overpass 16:10)

Reprezentanci Renegades podeszli bez kompleksów do spotkania z Astralis. W regulaminowym czasie gry zdołali doprowadzić do remisu, a następnie ograli przeciwników w dogrywce. Duńczycy szybko wyciągnęli wnioski z porażki. Już na drugiej arenie odzyskali inicjatywę i pokazali konkurentom miejsce w szeregu. W decydującym starciu zaprezentowali pełnię swoich możliwości, oddając zaledwie dwa punkty. Astralis zostało pierwszym ćwierćfinalistą IEM Katowice Major.

Astralis 2:1 Renegades

(Mirage 17:19, Nuke 16:9, Inferno 16:2)

Team Liquid oraz Natus Vincere znajdują się w pierwszej trójce rankingu HLTV. Tym samym ich bezpośredni pojedynek stał się największym hitem drugiej kolejki. Początkowo spotkanie nie miało wyraźnego faworyta. Drużyny wymieniały się na prowadzeniu. W decydującym momencie północnoamerykańska formacja wykazała się większą skutecznością i zdobyła pierwszy punkt w serii. W początkowej fazie drugiej mapy napotkała ona zaciekły opór ze strony konkurentów. Sytuacja uległa zmianie po zakończeniu pierwszej połowy. Wówczas drużyna Keitha „NAFa” Markovica mogła już gładko zakończyć spotkanie.

NaVi 0:2 Team Liquid

(Mirage 14:16, Dust II 9:16)

Zawodnicy NRG byli jedną z najskuteczniejszych ekip podczas katowickich turniejów. Najpierw nie dali przeciwnikom żadnych szans podczas amerykańskiego Minora. Później gładko przebrnęli przez Fazę Nowych Pretendentów. Dopełnieniem wspomnianych sukcesów było czwarte miejsce w rankingu HLTV. Spadek formy ekipy Damiana „dapsa” Steele był ogromną niespodzianką. NRG było nieudolne w przewadze. CompLexity bez wahania wykorzystywało błędy rywali, a finalnie zapisało zwycięstwo na swoim koncie.

NRG 0:2 compLexity

(Nuke 19:22, Cache 16:19)

Zobacz komentarze