Najwięksi wchodzą do gry. Rusza główna faza IEM Katowice

IEM Katowice
IEM Katowice Foto: ESL

Przystawka za nami, czas rozpocząć danie główne. W samo południe rozpocznie się faza grupowa turnieju, a do gry dołączą tuzy światowego counter-strike'a takie jak Astralis, Team Vitality czy Natus Vincere.

Wczoraj poznaliśmy ostatnie cztery zespoły, które zagrają w głównej fazie turnieju. Wśród nich niestety zabrakło Wisły Kraków, która dzielnie postawiła się Complexity, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Jednak ekipa blameFa również nie pojawi się w kolejnej fazie IEM Katowice, bo lepsze od niej okazało się mousesports. W pozostałych wczorajszych spotkaniach OG pokonało C9, Virtus.pro rozbiło Renegades, a BIG przejechało się po MIBR.

Za to dziś czeka nas kilka fenomenalnych serii BO3. Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek Team Liquid i Faze Clanu ze względu na transfer Twistzza, który wcześniej przez 4 lata reprezentował TL. Co więcej, po przeciwnych stronach zagrają Fallen i coldzera, którzy niegdyś wspólnie wygrywali majory i byli członkami najlepszej drużyny na świecie.

Astrali i Team Vitality na pewno będą chciały dobrze rozpocząć turniej, żeby zmazać gorsze wrażenie z niedawnych BLAST Premier Groups, które zdecydowanie nie poszyły po myśli tych dwóch organizacji. Ich rywalami będą odpowiednio mousesports i OG, więc na pewno będzie ciekawie.

Harmonogram pierwszego dnia głównej fazy IEM Katowice 2021:

12:00 Evil Geniuses vs Gambit Esports

12:00 G2 Esports vs Team Spirit

15:35 Astralis vs mousesports

15:35 Heroic vs BIG

19:10 Faze Clan vs Team Liquid

19:10 Team Vitality vs OG

Zobacz komentarze