PILNE: Zwycięzca ESL Mistrzostw Polski otrzyma bezpośredni awans do zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2020

Puchar ESL Mistrzostw Polski 2018 Foto: ESL Polska

Na dzień przed zbliżającymi się finałami jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski oraz ESL Sprite Mistrzostw Kobiet, ESL podbija stawkę. Zwycięzca ESL Mistrzostw Polski oprócz nagrody pieniężnej i tytułu otrzyma również bezpośredni awans do zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2020!

30 listopada i 1 grudnia na fanów esportu w Polsce czekają finały ESL Mistrzostw Polski oraz ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w katowickiej ESL Arenie. Widzowie będą mogli śledzić zmagania na żywo (wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona) lub na streamie dostępnym na kanałach ESL Polska na Facebooku, Twitchu oraz YouTube.

Przedstawiciele ESL Polska już od jakiegoś czasu sugerowali, że szykują niespodziankę dla esportowców rywalizujących w jesiennych rozgrywkach ESL Mistrzostw Polski. Teraz wszystko stało się jasne! Stawką, o którą powalczą esportowcy w trakcie finałów jest awans zwycięskiej drużyny do zamkniętych kwalifikacji na IEM Katowice 2020, czyli jednego z głównych turniejów ESL Pro Tour.

ESL Mistrzostwa Polski – kto powalczy o tytuł, nagrodę i awans na kwalifikacje IEM Katowice 2020?

Do najlepszej czwórki jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2019 awansowały ekipy: Aristocracy, które wygrało rundę zasadniczą, Wisła All in! Games Kraków (druga pozycja w tabeli), a także x-kom AGO oraz Illuminar Gaming, które okazały się skuteczniejsze w ćwierćfinałach, eliminując odpowiednio Actinę PACT i CLEANTmix. Na pozycji 7. rozgrywki zakończył zespół Izako Boars. Wreszcie, ku zaskoczeniu wielu fanów esportu, ligową tabelę tej edycji ESL MP zamknął utytułowany zespół Virtus.pro.

W pierwszym półfinale ESL Mistrzostw Polski, rozgrywanym 30 listopada o godz. 17:00 Aristocracy zmierzy się z x-kom AGO. W drugim starciu półfinałowym tego dnia, o godzinie 20:00, Wisła All in! podejmie Illuminar Gaming.

Wielki finał ESL Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w ESL Arenie w niedzielę, 1 grudnia, o godzinie 19.00. O tym, który zespół zgarnie tytuł Mistrza Kraju i trafi do zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2020, dowiemy się więc późnym wieczorem.

To jednak nie koniec emocji, które czekają na fanów esportu w ten weekend. Do rywalizacji o tytuł Mistrzyń Kraju przystąpią również teamy kobiece, walczące w ramach ESL Sprite Mistrzostw Kobiet.

ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet

Do półfinałów żeńskich rozgrywek zakwalifikowały się: 40in90, które zwyciężyło w rundzie zasadniczej, Unity Female (zajęło drugą pozycję w tabeli), a także krisilarisy oraz Warriors Female, które wygrały w ćwierćfinałach,, eliminując odpowiednio Team Sairpah i Izako Boars Ladies.

W pierwszym półfinale, rozgrywanym 30 listopada o godz. 11:00, krisilarisy powalczą z 40in90. W drugim półfinale, również rozgrywanym tego dnia, o godz. 14:00, spotkają się Warriors Team i Unity Female.

Wielki finał ESL Sprite Mistrzostw Kobiet zaplanowano na 1 grudnia w ESL Arenie, na godzinę 16.00. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w formacie Bo3.

Zobacz komentarze