Hyper: Dopiero w roli trenera zacząłem stresować się przebiegiem meczów

Hyper tecek Foto: Facebook

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od momentu, gdy Bartosz „Hyper” Wolny został zatrudniony przez Izako Boars. ESL Mistrzostwa Polski będą jego pierwszym poważnym sprawdzianem w roli szkoleniowca. Przed rozpoczęciem półfinałowego spotkania z Team Kinguin odpowiedział nam na kilka pytań.

Lepiej czujesz się w roli trenera czy gracza?

Szczerze mówiąc lubię zarówno grać, jak i trenować innych. Jako gracz nieźle sobie radziłem. Zawsze występowałem w roli dowodzącego, ponieważ lubię wspierać kolegów z drużyny, zwracać im uwagę na błędy i pomagać w doskonaleniu swoich umiejętności. To sprawia mi największą przyjemność w CS:GO, dlatego już wtedy niedaleko mi było do zadań, którymi zazwyczaj zajmuję się trener. W związku z tym bez trudu dostosowałem się do nowej roli.

Nie tęsknisz za emocjami, które towarzyszyły tobie, kiedy byłeś graczem?

To może wydać się dziwne, ale zdecydowanie więcej emocji odczuwam jako trener. Jest to spowodowane tym, że nie ma mnie na serwerze. Wiem, co zrobiłbym znajdując się na miejscu zawodnika z mojej drużyny. Stresuje się, kiedy widzę, że ktoś podejmuje niewłaściwe decyzje. Nie mogę wtedy po prostu wejść do gry i odwrócić losów rundy. Kiedy byłem graczem nie ciążyła nade mną presja. Dopiero jako trener zacząłem się stresować.

Jak pracuje się tobie z zawodnikami Izako Boars?

Są bardzo młodzi i świetnie nam się współpracuje. Słuchają się mnie, a to jest najważniejsze. W niektórych drużynach był z tym problem. Chłopacy chcą poprawiać swoje błędy i nie mają problemu z przyjmowaniem konstruktywnej krytyki na temat swojej gry.

Team Kinguin jest w waszym zasięgu?

Warto przypomnieć, że w Izako Boars zremisowało z Team Kinguin w meczu grupowym ESL Mistrzostw Polski. Wprawdzie mnie jeszcze wtedy nie było w zespole, ale widać, że możemy bez problemu zawalczyć o zwycięstwo. To jest polska drużyna, polski turniej, więc wszystko może się zdarzyć. Przyjechaliśmy tutaj po trofeum. Nie mamy zamiaru zadowalać się niższym miejscem.

Zobacz komentarze