HONORIS zaczyna walkę z hejtem. "100% ESPORTS, 0% HATE"

Neo i TaZ
Neo i TaZ Foto: Maciej Kołek / GG League

W dniu wczorajszym polscy gracze CS:GO byli bardzo aktywni w social media, a wszystko to z powodu hejtu, jaki dotknął zawodników Anonymo Esports po porażce z Wisłą All in Games Kraków w eliminacjach ESL Pro League. Głos w obronie kolegów zabrały także legendy - Filip "NEO" Kubski i Wiktor "TaZ" Wojtas, a ich organizacja HONORIS wypowiedziała otwartą wojnę hejterom!

"Od teraz, na wszystkich profilach społecznościowych naszej drużyny oraz naszych zawodników pojawi się ikona 100% ESPORTS, 0% HATE. W praktyce oznacza to tyle, że z pomocą moderatorów, administratorów będziemy starali się jeszcze uważniej monitorować zachowania użytkowników.

Dyskusje w naszych kanałach społecznościowych są zawsze mile widziane i każdy ma prawo do swojej opinii, ale wszystko w granicach dobrego smaku i normalnej wymiany poglądów. Toksyczność, agresja czy jakiekolwiek zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami będą spotykały się z naszą kategoryczną reakcją. Będziemy bezwzględnie blokować tych, którzy niszczą dobrą atmosferę i przyjemność z bycia czy to widzem, czy uczestnikiem dyskusji" - napisało w oświadczeniu HONORIS

Hejt w sieci to problem, który dotyczy nie tylko esportu, ale ogólnie polskiego Internetu. Ostatnimi czasy zjawisko bardzo urosło, co musi zostać powstrzymane. HONORIS to pierwsza organizacja w Polsce, która w tak transparentny sposób zakomunikowała walkę z hejtem. Mamy nadzieję, że do akcji podłączą się również inne organizacje i gracze. Czas wprowadzić na polskiej scenie nowe standardy, a zacząć to muszą gracze i organizacje. 100% ESPORTS, 0% HATE!

Ikonę '100% ESPORTS, 0% HATE', przygotowaną przez team kreatywny HONORIS można pobrać w formie plików pod tym adresem lub otrzymać drogą mailową, pisząc na email: zero@honoris.gg.

Zobacz komentarze