Hobbit oficjalnie zakontraktowany przez HellRaisers

Hobbit Foto: ESL

Pogłoski znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. HellRaisers dobiło targu z Gambit Esports. Od tej pory Abay „Hobbit” Khasenov będzie występować u boku Özgüra „woxica” Ekera.

Hobbit trafił na listę transferową po zakończeniu ESL One New York, na którym Gambit uplasowało się na miejscach 3-4. Później wsparł jeszcze swoich kolegów podczas finałów szóstego sezonu StarSeries i-League. Wówczas drużyna z regionu CIS szybko pożegnała się z turniejem. Od tamtej pory Kazach cierpliwie czekał na oferty wykupu. Szansa na zmianę barw klubowych pojawiła się, kiedy HellRaisers rozwiązało współpracę z Vladyslavem „bondikiem” Nechyporchukiem. Khasenov był głównym głównym kandydatem ukraińskiej organizacji. Ostatecznie plotki potwierdziły się.

– Bondik jest znakomitym graczem, ale nie mogliśmy w pełni wykorzystać jego potencjału ze względu na układ ról w zespole. Z kolei zmiana struktury wewnętrznej mogłaby spowodować bałagan. W związku z tym podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu zmiany kadrowej – powiedział Ivan „Johnta” Shevcov, trener HellRaisers. – Jestem przekonany, że bondik będzie wzmocnieniem dla każdej drużyny, do której postanowi dołączyć. Swoją opinią opieram na jego ogromnym doświadczeniu, motywacji oraz umiejętnościom indywidualnym. Szkoda, że nie byliśmy w stanie wykorzystać jego atutów w naszej drużynie. Życzę mu szczęścia i jestem pewny, że zrealizuje wszystkie swoje plany – dodał.

bondik zakomunikował, że jest otwarty na nowe wyzwania. Propozycje przyjmuje za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Lanowym debiutem odświeżonego składu HellRaisers będzie turniej SuperNova CS:GO Malta, który odbędzie się 29 listopada – 2 grudnia.

Aktualny skład HellRaisers prezentuje się następująco:

Kirill „ANGE1” Karasov

Bence „DeadFox” Böröcz

Özgür „woxic” Eker

Issa „ISSAA” Murad

Abay „Hobbit” Khasenov

Ivan „Johnta” Shevcov (trener)

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze