8 zwycięstw z rzędu, 8 godzin grania, 200 tys. na koncie. Heroic wygrywa ESL Pro League

cadiaN Foto: ESL

Nie ulega wątpliwościom, że w finale 13. sezonu ESL Pro League zobaczyliśmy drużyny w obecnie najlepszej formie na międzynarodowej scenie C:SGO. Gambit, które wygrało IEM Katowice 2021, podejmowało Heroic.

Rosjanie byli zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, wszak w tym roku przegrali zaledwie trzy spotkania i mierzyli w kolejny wielki sukces po triumfie w katowickich zawodach. Heroic zaskoczyło wielu ekspertów, szczególnie, że oni początek roku mieli bardzo słaby. Trzeba jednak powiedzieć, że wrócili na odpowiedni poziom.

Finał zaplanowano na pięć map, ale zobaczyliśmy tylko cztery. Zwrotów akcji w tej rywalizacji było jednak co nie miara. Już na pierwszej - inferno- obejrzeliśmy 36 rund. Jakby tego było mało pierwszą połowę wygrali gracze Gambit 11:4, ale Heroic zdołało doprowadzić do dogrywki i tam pokonało reprezentantów regionu CIS. Gambit wyciągnęło wnioski i na drugiej mapie nie oddali już swojego wysokiego prowadzenia do przerwy. Kompletnie zniszczyli Duńczyków na Vertigo.

Train był najbardziej wyrównaną mapą rywalizacji, a do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy aż 54 rund! Żeby opisać co tam się działo, trzeba chyba byłoby zapisać cały zeszyt. Jak zwykle na "pociągach" błyszczeli snajperzy. Sh1ro zantował 50 eliminacji, a cadiaN tylko o trzy mniej. Ostatecznie jednak tę wojnę nerwów lepiej wytrzymali Duńczycy.

Overpass mógł być ostatnią mapą rywalizacji, ale Gambit na to nie pozwoliło. Choć Duńczycy po pierwszej części przegrywali zaledwie 7-8, to jednak gdy Rosjanie przeszli na defensywę, praktycznie bezbłędnie poradzili sobie z rywalami. Wygrali mapę wynikiem 16-10.

To co stało się na de_mirage, zaskoczyło chyba wszystkich. Heroic zmiotło Gambit z powierzchni ziemi. W tak ważnym momencie, Duńczycy zagrali wyśmienite de_mirage, i choć przez moment wydawało się, że Rosjanie mogą wrócić, Heroic nie pozwoliło. Wygrało 16-5, a cały mecz 3:2. Po blisko 8 godzinach gry, Duńczycy zwyciężyli swój pierwszy turniej w 2021 roku, zgarniając 200 tysięcy dolarów!

Źródło: Materiały własne