Grupa AGO na WESG w rozsypce. Drugi rywal rezygnuje z turnieju

AGO Esports Foto: AGO Esports

Organizatorzy World Electronic Sports Games mają niemały ból głowy. Już druga drużyna z grupy, do której trafiło AGO Esports zrezygnowałą z turnieju. Może to oznaczać, że polscy zawodnicy z automatu awansują do fazy pucharowej.

Już kilka dni temu z rozgrywek wycofało się Isurus Gaming. Sytuacja ta została rozwiązana w bardzo prosty sposób. Jedna grupa zwyczajnie rozegrać miała mniej spotkań. Teraz jednak małą niedogodność zmieniła się w spory problem.

Z udziału w turnieju wycofał się bowiem kazachski miks k23. Zawodnicy mieli problem z otrzymaniem wiz. Z tego powodu podjęta ostała decyzja, że drużyna zrezygnuje z udziału w turnieju.

Teraz w rupie razem z AGO zostali już tylko półfinaliści IEM Katowice, MIBR. Do rozpoczęcia turnieju pozostało już tylko 6 dni (WESG rozpoczyna się 11 marca), więc jeśli szybko nie znajdzie się jakieś zastępstwo, obie drużyny będą miały zapewniony awans do fazy pucharowej. W takim przypadku AGO i MIBR zagrają najprawdopodobniej tylko mecz między sobą, by ustalić, kto zajmie pierwsze, a ko drugie miejsce.

Zobacz komentarze