Polska i Europa w turnieju charytatywnym #GramyDlaBiałorusi

Gramy dla Białorusi Foto: Materiały prasowe

Osiem zespołów z Europy, w Międzynarodowy Dzień Pokoju, weźmie udział w turnieju charytatywnym #GramyDlaBiałorusi. Uczestnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 100 tys. złotych. Polskę reprezentować będą HONORIS, Illuminar Gaming oraz Actina PACT.

Swój udział w turnieju, oprócz zespołów z Polski, zapowiedzieli przedstawiciele takich krajów jak Węgry, Portugalia, Wielka Brytania czy Niemcy. Gospodarzem turnieju można nazwać formację Nemiga Gaming, wywodzącą się z Białorusi. Drużyny w imię zasad fair-play, wezmą udział w turnieju #GramyDlaBiałorusi w geście solidarności z narodem białoruskim. Turniejowi będzie towarzyszyć zbiórka pieniężna (tutaj) na rzecz Fundacji Białoruski Dom, polska społeczność esportowa przeznaczyła 50.000 złotych. Pełna lista uczestników turnieju

  • Sprout
  • Actina PACT
  • Illuminar Gaming
  • Honoris
  • Budapest Five
  • Endpoint
  • Bet7 sAw
  • Nemiga Gaming

Data turnieju nie jest przypadkowa. Zawody rozegrane zostaną 21 września, który jest Międzynarodowym Dniem Pokoju na Świecie. Rozgrywki potrwają jeden dzień ponieważ turniej zostanie rozegrany wdług drabinki pojedyńczej elimacji. Mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe będą miały charakter best-of-one, zaś w finale zobaczymy maksymalnie trzy mapy. Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 13:00. Transmisja turnieju będzie dostępna aż w 9 językach. Polską relację prowadzić będzie kanał ESPORTNOW. Organizator chce dzięki temu dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które mogłyby wesprzeć inicjatywę.

Wśród uczestników #GramyDlaBiałorusi znajdziemy trzy w pełni polskie formacje - HONORIS, Actina PACT oraz Illuminar Gaming. Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa oraz Filipa “NEO” Kubskiego wciąż jest w fazie eksperymentów ze składem. W tym turnieju, u boku wymienionego wcześniej duetu wystąpią reiko, grucha oraz SaMey. Polskich zawodników zobaczymy także w barwach Sprout, które jest najwyżej notowaną formacją na świecie spośród wszystkich uczestników turnieju #GramyDlaBiałorusi.

Turniejowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji Białoruski Dom, która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Wszystkie informacje oraz przekierowanie do składki znajduje się pod tym adresem.

Źródło: informacja prasowa

Zobacz komentarze