Gla1ve broni Anonymo. "Na ich miejscu nie zgodziłbym się na powtórzenie meczu"

Gla1ve
Gla1ve Foto: twitter/gla1ve_csgo

Absurdalna sytuacja związana z meczem NIP vs Anonymo w ramach trzeciego sezonu Flashpointa trwa w najlepsze. Polacy po świetnym meczu pokonali słynne Ninjas in Pijamas, psując przy tym debiut nowemu nabytkowi organizacji dev1ce'owi. Mecz ma jednak zostać powtórzony, a cała esportowa scena CS:GO wręcz wrze od tej decyzji. W obronie Polaków stanął m.in. jeden z zawodników Astralis - Lukas "gla1ve" Rossander.

Duńczyk nie krył swojego niezadowolenia, wyrażając swoją opinię w mediach społecznościowych. Ostatnim jego postem było powyższe zdjęcie z bardzo wymownym podpisem: "Moja reakcja, gdy gigant dręczy mniejszego". Jest to jednoznaczne stwierdzenie, że gdyby Anonymo i NIP zamienili się miejscami w tej sprawie, to Polacy wcale by nie mieli tak dużego wsparcia ze strony władz Flashpoint.

Gla1ve sam przyznał, że dla niego cała ta sytuacja jest jednym wielkim absurdem i gdyby jemu zaproponowano powtórzenie takiego meczu, to stanowczo by odmówił. Oprócz tego, czterokrotny zwycięzca Majora domaga się odpowiedzi na kluczowe pytanie: Co NIP i Flashpoint zrobiły, żeby przekonać, albo prędzej zmusić, Anonymo do powtórzenia meczu.

Ostatnim, lecz chyba najbardziej wymownym komentarzem gracza Astralis jest powyższy wpis. Nie jest on pierwszą osobą ze sceny CS:GO, która jawnie protestuje przeciw decyzji Flashpoint i jest nią ewidentnie oburzona. Swoje wsparcie dla Polaków wyrazili m.in. FalleN, fl0m. Devilwalk czy Richard Lewis. Wszyscy są tego samego zdania: powtórzenie meczu nie powinno mieć miejsca, a NIP nie ma prawa mieć więcej przywilejów tylko ze względu na swoją markę i posiadane pieniądze.

Zobacz komentarze