Droga na GG League. Kto ma najbliżej do Poznania?

Arcy Foto: Materiały prasowe

Już za niecały miesiąc, bo 13-14 lipca w Poznaniu, zostaną rozegrane finały Good Game League. W sobotę startują ostatnie lanowe kwalifikacje, które zagwarantują zwycięzcy bilet na ten event.

GG League to polski turniej, lecz rangi międzynarodowej. Ubiegłoroczna, inauguracyjna edycja odbiła się szerokim echem w Europie. W tym roku włodarze mają jeszcze większe ambicje, co udowadniają organizowane przez nich turnieje eliminacyjne i ich obsada.

Jak dostać się do Poznania?

Aby wziąć udział w turnieju finałowym GG League są trzy drogi. Pierwsza z nich to zwycięstwo w jednym z czterech lanowych turniejów kwalifikacyjnych. W sobotę w Kielcach rozpocznie się ostatni z nich. Druga możliwość, zamknięte kwalifikacje. Prawo startu w nich mają zespoły, które na wyżej wymienionych zawodach zajęły drugie miejsca. Ostatnia możliwość - bezpośrednie zaproszenia. Patrząc na zespoły, które dostawały zaproszenia na turnieje kwalifikacyjne, bezpośrednie zaproszenie do finału musi powędrować w ręce drużyny ze ścisłego, światowego topu.

Kto zagra na finałach GG League

Znamy już 4 zespoły, które powalczą o puchar Good Game League 2019. Pierwszy bilet powędrował do Aristocracy, które okazało się najlepsze podczas premierowego turnieju eliminacyjnego w Warszawie. Arcy to mistrzowie Polski i jedyny polski zespół z TOP30 rankingu HLTV.

Drugim pretendentem do tytułu będzie Epsilon Esports. CRUC1AL i jego kompani to triumfatorzy zawodów promujących w Swarządzu. Obecnie zespół piastuje 38. miejsce w rankingu światowym, a to że ma patent na polskie teamy potwierdził ogrywając niedawno x-kom team i AGO w ESEA MDL.

Skoro o x-kom team mowa, to ich również będziemy mogli podziwiać na evencie finałowym. Jako triumfatorzy rozgrywek z ubiegłego roku, dostali bezpośrednie zaproszenie do Poznania. X-kom radzi sobie coraz lepiej po zmianach w składzie. Najpierw byli w czołowej czwórce mistrzostw Polski, a ostatnio pokonali AVANGAR (numer 19 na świecie) w turnieju UCC Summer Smash.

Numer cztery na liście uczestników to Winstrike. Ukraińsko-rosyjska formacja jest triumfatorem zawodów eliminacyjnych w Olsztynie. Po dołączeniu Edwarda z Na'Vi zespół wydaje się być jeszcze mocniejszy. Na pewno Polacy będą musieli na nich uważać.

Kto jest w grze o finały?

Na koniec tego tygodnia poznamy drużynę, która wygra turniej w Kielcach i dołączy do wyżej wymienionej trójki. Wydaje się, że będzie to GamerLegion, którego barwy reprezentuje m.in. ScreaM. Numer 21 na świecie ostatnio dobrze pokazał się podczas turnieju Moche XL Esports, gdzie zajęli 2. miejsce i zgarnęli 20 tysięcy dolarów.

Nawet jeśli ScreaMowi i spółce uda się wygrać w Kielcach, nie oznacza to, że pula polskich drużyn na turnieju finałowym pozostanie niezmienna. Wciąż jeszcze pozostaje szansa awansu poprzez zamknięte kwalifikacje. Na razie pewne udziału w nich są PACT, AGO i NoChance. Być może trafi tam również ekipa z polską flagą z meczu finałowego z Kielc. Niemniej zapowiada się fantastyczna walka o wyjazd na finały.

Czwarte lanowe kwalifikacje GG League rozpoczną się już w sobotę. Na starcie zobaczymy 8 drużyn, z których aż 5 to biało-czerwone. Inauguracja rozgrywek o godzinie 10:00.

Zobacz komentarze