G2 Esports obniża pensje graczom CS:GO. kennyS zwleka z podpisaniem umowy

kennyS Foto: ESL

Serwis VPesports podaje, że niemal wszyscy reprezentanci G2 Esports przedłużyli swoje kontrakty z organizacją. Wyjątkiem pozostaje Kenny „kennyS” Schrub, który nie jest zadowolony z oferowanych warunków. Negocjacje utknęły w martwym punkcie.

kennyS był bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów na francuskiej scenie CS:GO. W lutym 2017 dołączył do hiszpańskiej organizacji wraz z Danem „apEXem” Madesclairem oraz Nathanem „NBK” Schmittem. W ten sposób uformowano drużynę marzeń, która miała walczyć o najwyższe laury. Początkowo wywiązywała się z pokładanych w niej nadziei. W przeciągu kilku miesięcy sięgnęła po trofea DreamHack Open Tours, ESL Pro League Season 5 oraz DreamHack Masters Malmö. Później nastąpił znaczący spadek formy, który miał być wywołany przez konflikt wewnętrzny. G2 wymieniło dwóch graczy, ale to nie wystarczyło, by wrócić do ścisłej czołówki.

Władze organizacji nie kryją swojego rozczarowania wynikami dywizji CS:GO. Postanowili jednak dać graczom kredyt zaufania i przedłużyć kontrakty do 2020 roku. Wedle relacji, zawodnicy otrzymali szerszy pakiet benefitów, lecz ich pensje zostały zmniejszone. kennyS wciąż nie przystał na nowe warunki. Trwają negocjacje pomiędzy stronami. Jeśli nie uda im się dojść do porozumienia, francuski snajper zostanie wkrótce zwolniony z zobowiązań wobec drużyny. Jego aktualna umowa traci ważność na początku lutego przyszłego roku. 

Zobacz komentarze