FunPlus Phoenix powraca na scenę CS:GO

FunPlus Phoenix - Logo Foto: FPX

FunPlus Phoenix to chińska organizacja kojarzona głównie z grą League of Legends. W niedługiej przyszłości planują oni podbić także scenę Counter Strike: Global Offensive. Z tego też powodu zatrudnili nowego generalnego menedżera, który ma wyłonić skład i zaopiekować się dywizją CS:GO!

Krótki epizod

Niektórzy być może pamiętają, że FPX zaliczyło już epizod na scenie CS:GO. Była to bardzo krótka przygoda, w której organizacja napotkała wiele trudności. Mowa oczywiście o marcu i kwietniu tego roku. Chińscy właściciele postanowili wykupić slot w nowo powstałej lidze Flashpoint. Przy okazji zatrudnili skład duńskiego Heroic. Cała historia trwała niezwykle krótko. Z powodu konfliktu interesu trzech organizacji, nowi zawodnicy FunPlus Phoenix powrócili do swojej poprzedniej ekipy. Chińczycy naprędce pozyskali nowych graczy, aby jedynie dograć do końca ligę Flashpoint. Na tym historia FPX zakończyła się i wydawało się, że nie wrócą oni tak szybko na scenę CS:GO.

Kopia Cloud9

Niemałe było zdziwienie społeczności, gdy 25 września FunPlus Phoenix za sprawą swojego Twittera poinformowało, że powraca.

Pierwszym ruchem chińskiej organizacji było zatrudnienie „peca” jako menedżera generalnego. Serb to osoba znana głównie na bałkańskiej scenie. Trenował on Valiance i był głównym zarządzającym przejścia organizacji pod nowe barwy i nazwę CR4ZY.

W FPX powierzono mu zadanie zbudowania solidnej drużyny CS:GO oraz bycia menedżerem składu w Valorant. Działania, które podjęto w FunPlus Phoenix, łudząco przypominają te w amerykańskiej organizacji Cloud9. Tam także zatrudniono jedną osobę, na której barkach położono budowę składu CS:GO. W Cloud9 poznaliśmy już trzech z pięciu przyszłych zawodników, na kolejne ogłoszenia FPX zapewne przyjdzie nam trochę poczekać.

Kto wyjdzie na tym lepiej? Kto pozyska lepszych graczy? Który skład zostanie lepiej zbudowany i ułożony? Na te i inne pytania odpowiedzi otrzymamy zapewne w ciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz komentarze