Fundament PACT, poznajcie historię kariery lunAtica

lunAtic Foto: esportmania / Materiały prasowe

Bycie kapitanem posiada swoje plusy oraz minusy, jednak najważniejszą kwestią tej roli jest odpowiedzialność. To właśnie Dawid "lunAtic" Cieślak, nigdy nie bał się ponieść tego brzemia i okazywał się liderem drużyn, w których występował.

lunAtic jak na esportowe standardy znajduje się w średnim wieku, ma 26 lat. Na szersze wody polskiej sceny CS:GO wypłynął dość niedawno, bo na przełomie 2015 i 2016 roku. To właśnie w 2016 roku na małym turnieju Silesia Open Championship jego Team Refuse zajął 2 miejsce, co ciekawe wraz z nim w składzie grał m.in. snatchie znany dziś z występów Virtus.Pro, czy mono zawodnik Illuminar Gaming. W finale przegrali na drużynę Skillside, którą reprezentowali m.in. koyot czy crank. Wraz z Team Refuse w 2016 roku zagrał po raz pierwszy na ESL Mistrzostwach Polski, osiągnął tam rezultat bardzo przeciętny, nie udało się zakwalifikować do czołowej czwórki.

Po zakończonej przygodzie z Team Refuse grywał w mixach, szukając nowego "domu" dla siebie. Ten pojawił się na początku 2017 roku, a była nim Pompa Team Yellow. Początkowo występował w niej razem z: LTN, koyotem, Sorenem i Sidneyem, w sierpniu 2017 roku odeszło od składu dwóch ostatnich, a Lunatic z kolegami dołączyli do głównego składu Pompy jeszcze wraz z: darko i ponczkiem.

Pompa Team była okresem całkiem udanym dla Dawida. W jej barwach triumfował m.in. w turnieju Let's Play Częstochowa 2017, czy Good Game League 2017. Oprócz tego stanął na podium GameOn 2017 Kielce. Przygoda z organizacją zakończyła się wraz z początkiem 2018 roku, jednak lunAtic bez kontraktu pozostawał bardzo krótko.

Już w lutym dołączył do PACT, którego od początku stał się filarem i jest nim aż do dziś. To w barwach PACT Dawid osiąga największe sukcesy w karierze i nieustannie się rozwija. Początkowy skład prezentował się następująco: lunAtic, Vegi, Darko, koyot, molsi. Wyniki pojawiły się szybko, już po trzech miesiącach PACT zajął 3 miejsce na ESL Mistrzostwach Polski, w decydującym meczu pokonując faworyzowaną ekpie x-kom Team. We wrześniu lunAtic wraz z kolegami pojechali na pierwszego zagranicznego LANa Cross Border Esport 2018, zaprezentowali się tam całkiem nieźle. Udało się wyjść z grupy, jednak w ćwiećfinale trafili na Tricked Esports i ulegli im po wyrównanym meczu 1:2.

Miesiąc później PACT znów wystąpiło w ESL Mistrzostwach Polski, tym razem udało się zająć 2 miejsce. W półfinale pokonali dużo bardziej faworyzowane AGO Esports, które było w formie, niestety umiejętności zabrakło na finał, gdzie wyraźnie przegrali z Team Kinguin. Rok 2019 to pierwsze zwycięstwo na międzynarodowym turnieju, udało się to podczas Lantrek 2019, w finale pokonali gospodarzy - SJ Gaming.

lunAtic to zawodnik, który słynie z tego, że bardzo często bez ogródek wypowiada się o swoich wynikach, czy aktualnej formie. Zawsze jednak podkreśla, że jest typem człowieka, który się nie poddaje i ciężko pracuje, aby osiągnąć sukces, co potwierdzają jego wyniki rosnące z miesiąca na miesiąc. Bardzo ciepło o graczu wypowiadają się również jego koledzy, obecny trener PACT - Vins niedawnym w wywiadzie dla eweszło rzekł, że lunAtic to osoba, która może odmienić oblicze polskiej sceny m.in. właśnie dzięki swojej ciężkiej pracy.

Już za niedługo Dawid będzie miał szansę podnieść kolejne trofea, to właśnie m.in. dzięki niemu PACT zakwalifikowało się do fazy play-off Polskiej Ligi Esportowej oraz ESL MP.

Zobacz komentarze