Finały turnieju Red Bull Flick już w ten weekend

Red Bull Flick Foto: Materiały prasowe

Już w weekend 21/22 listopada rozstrzygnie się pierwsza polska edycja turnieju Red Bull Flick. 8 najlepszych duetów, które zwyciężyły w turniejach kwalifikacyjnych, zmierzy się o mistrzowski tytuł i 10 000 złotych. Turniej odbywa się w formacie „Hold the flag”, a gracze rywalizują na 5 specjalnie przygotowanych mapach. Start transmisji w sobotę o godzinie 12:40.

Przez 8 tygodni gracze rywalizowali w turniejach kwalifikacyjnych, które wyłoniły najlepsze duety amatorskiej sceny CS:GO. W turnieju Red Bull Flick gracze walczą w dwuosobowych drużynach, na 5 specjalnie przygotowanych mapach. Ich zadaniem jest zajęcie i utrzymanie strefy flagi przez 60 sekund. Na mapie rozlokowane są bronie i granaty, które zawodnicy podnieść mogą w konkretnych miejscach. Niektóre mapy zawierają też modyfikacje w postaci na przykład jump padów czy ramp surfingowych.

„W formule 2vs2 trzeba mieć na siebie pomysł. Nie da się wygrać tylko biegając przed siebie. Gdy już się odda inicjatywę drugiej drużynie, jest bardzo trudno wrócić” – mówił o turnieju Red Bull Flick Wiktor „TaZ” Wojtas.

Wieloletni przyjaciel i kolega z drużyny „Honoris” – Filip „NEO” Kubski stwierdził natomiast, że: „Gra w CS:GO 5 na 5 i 2 na 2 jest jak koszykówka pięcioosobowa i streetball, albo siatkówka halowa i plażówka. Różnica jest bardzo duża.”

Transmisja z finałów Red Bull Flick startuje w sobotę o godzinie 12:40. Tego dnia gracze walczyć będą w ćwierćfinałach i półfinałach. W niedzielę natomiast dwa najlepsze duety zmierzą się w wielkim finale – start transmisji o godzinie 14:30.

Zobacz komentarze