Murowani faworyci czy czarny koń turnieju? Kto zwycięży finał ESL Pro League?

ESL Pro League Foto: ESL Pro League

Kolejny, a dokładnie już 13. sezon CS-owej Ligi Mistrzów, czyli oczywiście ESL Pro League dobiega końca. Ponad miesiąc zmagań najlepszych drużyn z całego świata zostanie zwieńczony dzisiejszym finałem, w którym zmierzą się ze sobą dwie ekipy — Gambit oraz Heroic. Kto sięgnie po zwycięstwo?

Wielki finał ESL Pro League zaplanowany jest na godzinę 15:30, warto jednak wspomnieć, że zostanie on poprzedzony meczem pokazowym. Wezmą w nim udział dwie formacje, jedną z nich poprowadzi SPUNJ, a drugą YNk. Dokładne składy na razie nie są znane, ale znana jest za to mapa, a będzie nią odświeżona wersja bardzo popularnego niegdyś Tuscana! O całym wydarzeniu pisaliśmy już w jednym z poprzednich tekstów.

Niemniej jednak przejdźmy do głównego dania dzisiejszego dnia, czyli starcia Gambit z Heroic. Co ciekawe, droga obu formacji do wielkiego finału jest identyczna — pierwsze miejsca w swoich grupach (nawet taki sam bilans, czyli pięć zwycięstw i żadnej porażki), a następnie play-offy, w których nie oddali nawet jednej mapy swoim rywalom. Trzeba przyznać, że zarówno Duńczycy, jak i drużyna ze Wschodu przeszły przez 13 sezon ESL Pro League jak burza, deklasując napotkanych na swojej drodze oponentów.

Jednakże dzisiaj lepsza może okazać się tylko jedna z tych dwóch formacji. Przed meczem większym faworytem wielu jest Gambit, które od kilku miesięcy unosi się na fali sukcesów i świetnej gry, co udowodnili, chociażby zwyciężając IEM Katowice 2021. Nie należy jednak zupełnie skreślać Heroic. Młodzi i gniewni Duńczycy również od pewnego czasu prezentują Counter Strike’a na światowym poziomie i bez wątpienia są w stanie zaskoczyć wyżej klasyfikowanych rywali tak jak wczoraj brazylijską drużynę FURIA.

Wszystko jednak wyjaśni się na serwerze w pojedynku best of five, czyli do trzech wygranych map. Zwycięzca zdobędzie również 200 tysięcy dolarów. Kto nim zostanie? Przekonamy się już dziś wieczorem. Na pewno będzie to niezwykle interesujące starcie!

Zobacz komentarze