Fenomenalne AVEZ wygrywa grupę B, PACT lepsze od Wisły w meczu o wszystko

AVEZ

Jeżeli komuś brakowało emocji w meczach grupy A, to rozgrywki w grupie B nadrobiły to z naddatkiem! AVEZ zaprezentowało świetne widowisko wygrywając z PACT oraz Wisłą, a w meczu o wszystko po dramatycznej końcówce PACT okazało się lepsze od Białej Gwiazdy.

Takiego początku pierwszej mapy nikt się nie spodziewał, AVEZ po wygraniu pistoletówki rozpędziło się. Ośmiorniczki zostały zatrzymane dopiero w 8 rundzie, to przełamanie jednak niewiele dało PACT, bo AVEZ do końca połowy dalej grało jak z nut i wygrali te część 12:3. Po zmianie stron PACT wzięło się za odrabianie strat, jednak przewaga z pierwszej połowy była za duża i ta sztuka im się nie udała. Ośmiorniczki ostatecznie zwyciężyły Vertigo 16:8. Fenomenalną dyspozycję pokazał MOLSI, zawodnik wykręcił rating 1,7.

Drugim meczem w grupie B było starcie AVEZ z Wisłą, w tym meczu Ośmiorniczki udowodniły, że forma w pojedynku z PACT to nie był przypadek. Wygrali pistoletówkę, później co prawda przegrali force, ale to ich nie załamało. Zaczęli zdobywać runda za rundę ponownie kończąc połowę 12:3. Po zmianie stron Wisła wzięła się za odrabianie strat, byli blisko doprowadzili już do wyniku 14:11. Wszystko wskazywało, że powrót będzie udany, a remis jest kwestią czasu. Wtedy jednak AVEZ znów udowodniło, że dziś są najlepszą drużyną w grupie B, pewnie wygrali dwie ostatnie potyczki i zakończyli Traina 16:11.

Starcie Białej Gwiazdy z ACTINA Pact był meczem o wszystko, zwycięzca trafiał do półfinału z Giants, a przegrany żegnał się z turniejem. Drużyny zdecydowały się rozegrać mecz na mapie Train, Wisła rozpoczęła od strony antyterrorystów udało im się wygrać pistoletówkę i następną rundę. Jednak w 3 starciu na tej mapie lepsze było już PACT, które wtedy zdobyło 3 punkty z rzędu. To jednak nic nie dało, Wisła wróciła do gry do końca połowy wygrali wszystko oprócz 1 rundy, przełożyło się to na wynik 11:4 dla nich. Po zmianie stron ACTINA Pact wzięła się za odrabianie start poszło im to świetnie, wygrali 7 rund z rzędu i doprowadzili do remisu 11:11. Wtedy zaczęła się dramatyczna końcówka. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, mynio uratował swoją drużynę wygrywając clutcha 1vs4, to jednak nie przełożyło się na końcowy rezultat w spotkaniu. ACTINA PACT utrzymała nerwy na wodzy i wygrała ostatecznie 16:14.

W niedziele czekają nas kolejne emocje, o godzinie 11:00 w pierwszym półfinale ACTINA Pact podejmie portugalskie Giants, następnie AVEZ zagra z Izako Boars. Wszystko będziecie mogli śledzić na kanale Izaka.

Zobacz komentarze