Chomczyk: Izako Boars już dawno straciło luz. What's NEEXt?

NEEX Foto: Materiały prasowe

To co dzieje się z dywizją Counter-Strike: Global Offensive w Izako Boars naprawdę ciężko jest mi zrozumieć. Zespół, który ma ogromny potencjał marketingowy i rozwojowy kompletnie tego nie wykorzystuje, a ich zimowy sen trwa już od pół roku.

Gdy w czerwcu zdecydowano się przesunąć na ławkę rezerwowych Karola "tecka" Kapczyńskiego i Mateusza "matty'ego" Kołodziejczyka była to w pełni racjonalna decyzja. Drużyna dramatycznie wypadła na finałach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 i zmiany musiały nastąpić. Niestety wiedziałem, że dodanie Luza i EXUSa nic nie zmieni, bo to były zmiany 1 do 1 (o czym kilkukrotnie wspominałem w swoich vlogach #RozmowyNaRespie. Zapraszam też do grupki na FB). Brak zwycięstwa w 16 meczach jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski jasno to potwierdził. Wynik karygodny i absolutnie nie przyjmuje do wiadomości tłumaczenia Hypera, że zespół był zmęczony treningami i nadmierną liczbą pcw. Nawet jeśli tak było, to na finałach Polskiej Ligi Esportowej powinniśmy zobaczyć ich w kwiecie formy.

IB na PLE

Na pewno pojawią się głosy, że finał PLE to dobre osiągnięcie. Moim zdaniem dla każdego z tych sześciu zespołów, które się tam pojawił, każdy wynik poza zwycięstwem był rozczarowaniem. Przypomnę, że najwyżej sklasyfikowany z tych zespołów w rankingu HLTV zajmował wówczas 54. miejsce. Oczywiście można się czepiać, że Luz i Exus byli jednymi z najgorszych ratingowo graczy całego turnieju, ale tak jak wcześniej wspominałem, wynikało to ze słabego przygotowania taktycznego IB. Pojawia się więc pytanie, nad czym tak w pocie czoła pracowali gracze Dzików od dołączenia TOAO? Ja tych efektów nie widziałem.

Teraz trzeba szukać kolejnych trzech graczy i znów budować atmosferę, styl i taktyki. To już przypomina polski plac budowy, gdzie prace budowlane kończą się rok po planowanym terminie. Jak będzie wyglądało nowe Izako Boars? Na pewno nie wolno popełnić błędów z przeszłości i wprowadzać zmian 1 do 1. Podoba mi się pomysł stworzenia lineupu wokół TOAO, ale postawiłbym raczej na młodych zdolnych zawodników z PPL-a czy PGS-u. Z resztą to według mnie jedyny sensowny kierunek dla Dzików, chyba że chcą przedłużyć swój zimowy sen o kolejne pół roku.

Zobacz komentarze