FaZe Clan w komplecie. AdreN następcą karrigana, YNk nowym trenerem

AdreN Foto: ESL

Władze FaZe Clanu potwierdziły plotki dotyczące nowych twarzy w organizacji. Dauren „AdreN” Kystaubayev został ostatnim ogniwem dywizji CS:GO. Z kolei funkcję szkoleniowca obejmie Janko „YNk” Paunović.

FaZe Clan wkraczał na scenę CS:GO z myślą o zdominowaniu najważniejszych turniejów. Właśnie dlatego amerykańska organizacja zatrudniła największe gwiazdy, które niemal nie miały sobie równych pod względem umiejętności indywidualnych. O ile jeszcze na początku 2018 roku wyniki były przyzwoite, o tyle latem forma zaczęła spadać. Drużyna nie mogła znaleźć sposobu na rozwiązanie problemów wewnętrznych. Ostatecznie doszło do zmian personalnych.

Ze składu ustąpił Finn „karrigan” Andersen, który przez ponad dwa lata był fundamentem międzynarodowej formacji. Po Nowym Roku odszedł Robert „RobbaN” Dahlström. Doświadczony szkoleniowiec musiał skoncentrować się na rodzinnych obowiązkach i nie miał już tyle czasu na kontynuowanie kariery esportowej.

Pseudonimy nowych reprezentantów FaZe krążyły w kuluarach, ale wciąż brakowało oficjalnego oświadczenie. Dopiero w nocy na fanpage’u organizacji ukazało się potwierdzenie. Tym samym AdreN został piątym zawodnikiem drużyny CS:GO, a YNk zajął stanowisko trenera.

Obecny skład FaZe Clanu:

Nikola „NiKo” Kovač

Olof „olofmeister” Kajbjer

Håvard „rain” Nygaard

Ladislav „GuardiaN” Kovács

Dauren „AdreN” Kystaubayev

Janko „YNk” Paunović (trener)

Zobacz komentarze