FantasyExpo będzie odpowiadać za transmisję StarLadder Berlin Major 2019!

StarLadder Major
StarLadder Major Foto: Materiały prasowe

Imprezę rangi Major ogląda średnio pół miliona Polaków. Czy w tym roku zostanie ustanowiony nowy rekord? Wszystko okaże się na przełomie sierpnia i września w Berlinie, gdzie odbędą się finały StarLadder Berlin Major 2019. Turniejową transmisję z polskim komentarzem będziemy mogli obejrzeć dzięki agencji FantasyExpo.

To turniej z absolutnego topu. W puli nagród jest milion dolarów, z czego połowę zgarnie zwycięska drużyna. Całe wydarzenie swoim prestiżem, oprawą i oglądalnością przebija finały najbardziej znanych rozgrywek sportów tradycyjnych.

Początkowo o udział w turnieju walczą setki drużyn z całego świata. Do fazy finałowej dojdzie zaledwie 8 z nich. O wyjątkowym poziomie trudności świadczy fakt, że na szczycie podium rzadko widzimy te same zespoły. Od 2013 roku zorganizowano 14 turniejów rangi Major. Po złoto sięgnęło 10 drużyn w tym Astralis i Fnatic, które jako jedyne zdobyły pierwsze miejsce więcej niż raz.

Droga do finału jest wymagająca i opiera się na systemie szwajcarskim. Dla drużyny, która próbuje się dostać od najniższego szczebla, może potrwać to nawet 4-5 miesięcy. Aby zespoły mogły zaprezentować się w turnieju muszą spełnić wiele warunków, które stanowią test ich umiejętności.

Major Berlin Foto: Materiały prasowe

Tym co wyróżnia Majory jest niezapomniana oprawa. Turnieje wspierane są przez firmę Valve - wydawcę Counter Strike: Global Offensive. Amerykańska firma jest przede wszystkim partnerem merytorycznym, zapewnia nagrody, pomaga stworzyć regulamin i bierze udział w procesie selekcji drużyn.

W tym roku finały odbędą się w Mercedes-Benz Arena, która jest wstanie pomieścić 17 000 widzów. Za organizację odpowiada StarLadder - właściciel jednej z największych międzynarodowych lig esportowych StarSeries & i-League.

Dzięki FantasyExpo po raz kolejny turniej będzie transmitowany w języku polskim. Widzowie mogą liczyć również na wywiady, konkursy, oraz interaktywne wyzwania. Major zasługuje na najlepszych komentatorów, więc można spodziewać się wielkich nazwisk - fani esportu już teraz obstawiają, czy w roli głównego komentatora ponownie usłyszymy Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz komentarze