EU Minor: Vitality i ENCE meldują się w fazie pucharowej

ZywOo Foto: ESL

Pierwszy dzień rozgrywek na EU Minorze za nami. Poznaliśmy dwie drużyny, które jako pierwsze wywalczyły przepustkę do fazy pucharowej. W kolejnej fazie na pewno zagrają Team Vitality i ENCE.

*ESPORTMANIA jest patronem medialnym Intel Extreme Masters 2019

Wielu kibiców i ekspertów przewidywało, że to mousesport i North jako pierwsze wywalczą prawo gry w playoffach EU Minor. Tymczasem obie drużyny mocno rozczarowały, przegrywając swoje inauguracyjne pojedynki odpowiednio z Valiance (14-16) i Windigo (6-16). Oczywiście mają one jeszcze szanse się tam znaleźć, ale jutro będą musiały wygrać po dwa spotkania.

Tymczasem pierwszy bilet do fazy pucharowej wywalczyło ENCE. Finowie zaimponowali swoją formą. Najpierw bardzo łatwo pokonali Turków z ex-Space Soldiers, a potem praktycznie bezproblemowo uporali się 2:0 z Windigo. Znakomicie w tych meczach pokazał się fiński sniper Aleksi "allu" Jalli, który w tych dwóch spotkaniach zanotował aż 65 eliminacji.

Miejsce w kolejnej rundzie EU Minora mają też już na pewno gracze Team Vitality. Nie tak dawno Francuzi wymienili Happy'ego na ALEXa. Rotacja prowadzącego chyba wpłynęła pozytywnie, bo Vitality pokazało CS'a na najwyższym poziomie. Najpierw ograli Optic, a potem po fantastycznym boju także Valiance. Nie będzie to wielkim zaskoczeniem, ale najlepszy w ekipie francuskiej był Mathieu "ZywOo" Herbaut. 17-latek w pierwszym dniu wykręcił aż 104 fragi!

Zobacz komentarze