Esport wirusowi mówi "stop!". Czas na nowy turniej

INSTRUKCJA-STAYATHOME Foto: Materiały prasowe

Dla wielu fanów esportu GamesClash to już dobrze znana marka. Zasłynęli organizowanym dwukrotnie w Gdyni turniejem z cyklu GamesClash Masters. Zawody bardzo dobrze się przyjęły i cieszyły się dużą popularnością. W tym roku, zakres działań miał być jeszcze większy. Ogłoszone zostały dwa turnieje z pulą nagród 100.000$ każdy. Jeden z nich w czerwcu, w Gliwicach, a drugi (już klasycznie) w Gdyni, we wrześniu. Oba jednak w obliczu zagrożenia płynącego ze strony koronawirusa SARS-CoV 2 stanęły pod znakiem zapytania. Organizatorzy, jak napisali w oficjalnym oświadczeniu rozważają różne opcje. Zmianę terminu, odbycie się rozgrywek bez publiczności, przeniesienie do studia telewizyjnego czy nawet całkowite odwołanie turniejów.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki oświatowe zostały w ostatnich dniach zamknięte. Bardzo wiele organów apeluje o pozostawanie w domu i GamesClash się do tego apelu dołącza jednocześnie wychodząc z bardzo ciekawą inicjatywą. Mowa o non-profit turnieju CS:GO o nazwie “Stay At Home Cup”!

"Włączając się w akcję informacyjną #stayathome (#zostańwdomu), związaną z zapobieganiem zagrożeniu tzw. koronawirusa (COVID-19), agencja esportowa Games Clash by Murator EXPO wraz z partnerami zorganizuje serię turniejów internetowych dla amatorów Stay At Home CS:GO Cup. Będzie to turniej połączony z akcją informacyjną, w ramach której liczne firmy, profesjonalni gracze oraz członkowie esportowej społeczności będą komunikować, żeby w najbliższych dniach pozostać w domach. Mecze będą rozegrane w grze Counter-Strike: Global Offensive. Projekt zostanie zorganizowany non-profit" - czytamy oświadczenie organizatorów.

Rozgrywki Stay At Home CS:GO Cup potrwają od wtorku do niedzieli i zostaną zorganizowane w formacie klasycznym single elimination (5vs5 graczy), Wingman (2vs2 graczy) i DangerZone (18 graczy jednocześnie). Każdego dnia w godzinach 10:00-15:00 można zapisać swoją drużynę do rozgrywek. Mecze turniejowe rozpoczną się o godzinie 16:00. Poziom, umiejętności i doświadczenie nie mają znaczenia - liczą się chęci oraz szerzenie idei #zostańwdomu. Podczas transmisji emitowane będą materiały informacyjne oraz film nadesłany przez Ministerstwo Zdrowia RP.

W akcję włączą się znane postacie ze środowiska esportowego - będą grać, komentować i zachęcać swoich fanów. Wśród nich jest to m.in. Filip "tudsoN" Tudev, Daniel “STOMP” Płomiński, Angelika "Liinshii” Listwan, Łukasz “Prawus” Ganczewski, Krystian “Terp” Terpiński, Andrzej “Śledziu” Śledź, Oskar “Deerfluffy Formella czy Maciek "Luz" Bugaj. Do akcji dołączyło również wiele firm szerząc komunikaty oraz zapewniając nagrody dla uczestników. Wśród nich są organizacje esportowe, agencje i firmy - Games Clash by Murator Expo, Knacks, 3league, RightShot, Logitech, Actina, Faceit, CLEANT, Teetres, Trust Gaming, Dr.Pepper, Diabo Chairs oraz ProGamer.

Harmonogram i zapisy dostępne na stronie http://gamesclash.pro/stay-at-home

Transmisję na żywo będzie można oglądać na https://www.twitch.tv/gamesclashtv

Zobacz komentarze