x-kom AGO i ESL Pro League. Podejście drugie. Akcja!

mhl Foto: x-kom AGO

Nie tak wymarzyli sobie początek 12. sezonu ESL Pro League gracze x-kom AGO. Polska formacja na inaugurację sezonu przegrała z niemieckim BIG. Teraz czeka ich kolejne trudne zadanie, ale nie awykonalne.

Następnym rywalem polskiej formacji będzie Heroic, które w ubiegłym tygodniu okazało się najlepsze podczas ESL One Cologne. Jednak w te kilka dni w duńskim zespole działo się sporo. Najpierw organizacja odsunęła od ekipy trenera HUNDENA, po tym jak ten dostał bana za korzystanie z nielegalnego buga. Potem na inaugurację ESL Pro League Heroic w słabym stylu przegrało z ENCE, dla którego było to pierwsze oficjalne starcie od dwóch miesięcy.

To daje nadzieję na dobry wynik x-kom AGO w starciu z Duńczykami. Widać, że bez podpowiedzi HUNDENA w ataku Heroic wygląda bardzo, bardzo przeciętnie. Fakt, obrona i indywidualności na pewno są ich mocnymi punktami, ale to właśnie terro jest tym newralgicznym punktem, który powinni wykorzystać polscy gracze. Nie umniejsza to jednak faktu, że Heroic nadal jest dużym faworytem tej rywalizacji.

Zanim doczekamy się meczu Polaków, wcześniej zobaczymy starcia Natus Vincere i ENCE, a także OG i BIG. Szczególnie to pierwsze wydaje się interesujące, bo da odpowiedź na pytanie - Czy ENCE zrobiło progres, czy ich wygrana z HEROIC była wykorzystaniem słabego momentu rywali? BIG w starciu z AGO wyglądało dobrze, grało poprawnie i wydaje się, że rozłożą na łopatki także formację Mateusza "mantuu" Wilczewskiego.

My jednak najbardziej czekamy na pojedynek x-kom AGO. Starcie z Heroic zaplanowane jest na godzinę 21:00, a transmisja tego, jak i innych meczów, oczywiście w Polsat Games.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze