Miał być lan, nie ma lana. 12. sezon ESL Pro League tylko online

ESL Pro League Foto: ESL Pro League

Jeszcze kilka dni temu opijaliśmy awans x-kom AGO do esportowej Ligi Mistrzów i cieszyliśmy się na ich lanowe potyczki z najlepszymi na świecie. W czwartek poznaliśmy jednak decyzję organizatorów, którzy ogłosili, że 12. sezon ESL Pro League zostanie rozegrany w pełni w internecie.

Jak można się domyślić, taka a nie inna decyzja wywołana jest trwającą pandemią koronawirusa. Wobec tego w 12. sezonie ESL Pro League zostanie podzielone na regionalne ligi, rozgrywane w pełni przez internet. Obejmie on wszystkie główne regiony - Europę, Amerykę Północną, Azję, Oceanię i Amerykę Południową - i będzie rozgrywany między 1 września a 6 października.

Jak zapowiadają organizatorzy, oba sezony zaplanowane na 2021 rok zostaną rozegrane lanowo na Malcie. Przypomnijmy. że to właśnie Malta miała być gospodarzem finałów 11. sezonu, zanim nastąpiła pandemia i wszystkie eventy wstrzymano. Wydaje się więc, że ESL i GamingMalta doszły do porozumienia, by zaległe imprezy przenieść na kolejny rok.

-Umowa z GamingMalta umożliwia nam zaoferowanie niesamowitej scenerii światowej społeczności esportowej. Malta to postępowy kraj z palcem na cyfrowym pulsie. W połączeniu z pięknym śródziemnomorskim klimatem. Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani tym partnerstwem, aby jeszcze bardziej połączyć rozwój esportu - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny ESL Ralf Reichert.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze