Nadchodzi złota polska jesień? Mocne rozpoczęcie jesiennego sezonu ESL MP

MICHU Foto: ESL Polska

Blisko cztery miesiące musieliśmy czekać na kolejne rozgrywki o mistrzostwo kraju spod szyldu ESL. Doczekaliśmy się, a w niedzielny wieczór zainaugurowaliśmy zmagania ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Na start obejrzeliśmy występy dwóch ekip znajdujących się na fali wznoszącej - Virtus.Pro i Illuminar Gaming. Nie wszystkim jednak ta fala sprzyjała.

Poprzedni sezon zaskoczył nas przede wszystkich poziomem sportowym, ale już po pierwszych spotkaniach kampanii jesiennej widać, że i tym razem będzie bardzo ciekawie. Żadna z czterech drużyn rywalizujących inauguracyjnego dnia rozgrywek, nie zdołała wywalczyć kompletu punktów. A przecież w grze oglądaliśmy dwóch faworytów do końcowego sukcesu. To udowadnia, że poziom polskich ekip się bardzo wyrównał i co tydzień będziemy oglądać wyrównane spotkania.

Nie zaskakuje natomiast forma Michała "MICHU" Mullera. Bez dwóch zdań, zawodnik z Grudziądza jest najbardziej stabilnym elementem Virtus.Pro w tym roku. 22-latek po raz kolejny udowodnił dlaczego jest jednym z najlepszych polskich strzelców. Piękny ACE, 49 fragów na dwóch mapach i K/D wynoszące aż 1,63. Takiego Michała chcemy oglądać, takiego Michała potrzebuje Virtus.Pro w drodze po triumf w ESL MP.

Trochę chyba rozczarowało Illuminar Gaming. Miałem nadzieję, że od początku potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje, a tymczasem inferno z PACT im mocno nie wyszło. Inna sprawa, że w znakomitej formie był Sobol, który dwoił się i troił by jego drużyna nie skończyła tego meczu z zerowym dorobkiem. Jego forma indywidualna na pewno może napawać PACT optymizmem, ale finały lanowe to absolutnie "must have".

Izako Boars ciężko jednoznacznie ocenić. Train to mapa, która nie wybacza błędów, a tych po stronie Dzików było sporo, co VP wykorzystało bezwzględnie. Nuke to jedna z silniejszych map Niedźwiedzi i nie tylko mnie chyba zaskoczyła tak dobra dyspozycja Dzików. Wydaje się, że dojście TOAO było tym, czego Izako Boars potrzebowało, bo ich styl gry wyraźnie się zmienił. Na lepsze. Ciekaw jestem gdzie ich to zaprowadzi.

Wyniki 1. tygodnia:

  • Izako Boars 8:16 Virtus.pro
  • Virtus.pro 15:15 Izako Boars
  • Actina PACT 7:16 Illuminar Gaming
  • Illuminar Gaming 7:16 Actina PACT

Dzisiejsze mecze:

  • 21:00, Aristocracy vs CLEANTmix
  • 22:00, CLEANTmix vs Aristocracy

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze